Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA BALTARUSIJOS RESPUBLIKOJE

Adresas: ul. Zacharova 68, 220088 Minsk, BELARUS

plačiau »

Tel. +375 17 285 24 48; +375 17 285 24 49 - konsulskije voprosi; +375 17 217 64 91
Faksas +375 17 285 33 37; (konsulskij otdel: +375 17 285 31 74)
El. paštas

Ambasadoje lankėsi Danijos užsienio politikos draugijos narių grupė

Sukurta 2017.04.03 / Atnaujinta 2017.04.03 16:04
   Ambasadoje lankėsi Danijos užsienio politikos draugijos narių grupė
   Ambasadoje lankėsi Danijos užsienio politikos draugijos narių grupė
   Ambasadoje lankėsi Danijos užsienio politikos draugijos narių grupė

   Balandžio 03 d. Lietuvos ambasadoje Minske lankėsi Danijos užsienio politikos draugijos (Det Udenrigspolitiske Selskab) narių grupė. Draugijos nariai yra įvairių profesijų atstovai, tame tarpe keletas buvusių ambasadorių, teisininkų, mokytojų, gydytojų, kt.

   Draugija kasmet pasirenka šalį su kuria išsamiai susipažįsta. 2017 metais buvo pasirinkta Baltarusija, kuri yra gana mažai žinoma Danijos visuomenei, Baltarusijoje nėra ir Danijos ambasados.

   Baltarusijos turo programoje numatyti susitikimai su Baltarusijos pilietinės visuomenės ir valdžios, verslo atstovais, diplomatais, tarptautinių organizacijų atstovais, apsilankymas kultūros centruose – Nesvyžiaus pilyje, Minsko operos teatre. Didelis dėmesys baltarusiško turo programoje skiriamas Lietuvai. Po Minsko, grupė vyks į Vilnių, kur laukia susitikimai su Europos humanitarinio universiteto, Lietuvos užsienio reikalų ministerijos atstovais, vizitas į KGB muziejų.

   Susitikimo Lietuvos ambasadoje metu Danijos užsienio politikos draugijos nariams  buvo papasakota apie tai, kaip Baltarusiją mato Lietuvos diplomatai, kaip vystosi Baltarusijos ekonomika, dvišaliai Lietuvos ekonominiai santykiai, papasakota apie Šengeno ir nacionalinių vizų išdavimą ambasadoje,  neaplenktas ir Baltarusijos su Rusija plėtojamas atominės elektrinės Astrave projektas. Draugijos narius domino, kaip Lietuva vertina Rusijos ir Baltarusijos karinį bendradarbiavimą, kaip diplomatams sekasi bendradarbiauti su Baltarusijos valdžios atstovais, ar Lietuvos verslas susijęs su Rusijos sankcionuotų prekių reeksportu iš Baltarusijos, koks mišrių santuokų tarp lietuvių ir baltarusijos piliečių skaičius, kodėl Lietuvai neprisiviliojus darbo jėgos iš Baltarusijos ir kt.

   Naujienlaiškio prenumerata