Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Baltarusijoje pristatyta knyga apie lietuvių kilmės visuomenės veikėją Pranciškų Malevskį

Sukurta 2018.05.31 / Atnaujinta 2018.05.31 12:34
   Baltarusijoje pristatyta knyga apie lietuvių kilmės visuomenės veikėją Pranciškų Malevskį
   Baltarusijoje pristatyta knyga apie lietuvių kilmės visuomenės veikėją Pranciškų Malevskį

   Šių metų gegužės 27-31 dienomis Baltarusijos sostinėje vyksta intelektualiosios knygos festivalis „Pratarmė“.

   Netradicinė, tačiau vietos šviesuomenės pamėgta erdvė „Ok16“ knygų festivalio metu virto intelektualinių diskusijų, pokalbių ir susitikimų vieta, į kurią rinkosi rašytojai, poetai, redaktoriai, literatūros ir meno kritikai, iliustratoriai, dizaineriai, vertėjai bei skaitytojai.

   Pirmą kartą Baltarusijoje vykstančio intelektualiosios knygos festivalio metu pristatyta ir dokumentų rinktinė apie žinomą lietuvių kilmės visuomenės veikėją, teisininką ir filomatą Pranciškų Malevskį. Pastaruosius metus intensyviai dirbęs Lietuvos, Baltarusijos, Lenkijos ir Rusijos archyvuose, knygą, pavadintą „Pėdsakai ant sniego“ pristatė jos autorius, literatas ir mokslininkas Aleksandras Feduta. Dokumentų rinktinės pristatyme taip pat dalyvavo Vilniaus Universiteto filologijos mokslų docentas Pavel Lavrinec bei Lietuvių kalbos instituto mokslininkė, slavistikos tyrinėtoja Nadiežda Morozova.

   Renginio metu kalbėjęs Lietuvos Respublikos ambasadorius Baltarusijoje Andrius Pulokas pripažino, kad Pranciškus Malevskis buvo neeilinė asmenybė, artimas Adomo Mickevičiaus bei Simono Daukanto bičiulis, Vilniaus Universiteto auklėtinis bei aktyvus filomatų draugijos narys. „Pranciškus Malevskis yra viena tų mūsų bendros praeities asmenybių, kurią šiandien prisimename kalbėdami apie tai, kas mūsų tautas jungia, bet ne skiria“, kalbėjo ambasadorius.

   Dokumentų rinktinė apie Pranciškų Malevskį parengta ir išleista Lietuvos vystomojo bendradarbiavimo programos lėšomis.

   Naujienlaiškio prenumerata