Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Baltarusijoje pristatyti lietuviški kino filmai

Sukurta 2019.05.20 / Atnaujinta 2019.05.20 16:01
  Baltarusijoje pristatyti lietuviški kino filmai

  Gegužės 10 – 17 dienomis Minske vyksta jau tradiciniu tapęs tarptautinis Šiaurės ir Baltijos šalių filmų festivalis „Šiaurės pašvaistė“ („Northern Lights“).

  Nuo 2015-ųjų Minsko kino teatrų sales užpildantis kino renginys, kurį remia Šiaurės Ministrų Tarybos biuras Lietuvoje, Lietuvos Respublikos ambasada Baltarusijoje bei kitų Šiaurės ir Baltijos šalių atstovybės, kasmet žiūrovams pristato naujausius Švedijos, Norvegijos, Islandijos, Danijos, Suomijos bei Lietuvos, Latvijos ir Estijos filmus.

  Šįmet jau penktą kartą vykstančios kino šventės metu, kino mėgėjai turėjo progą išvysti ir du lietuviškus filmus: Aistės Žegulytės filmą apie žmones, žvėris ir daiktus „Animus Animalis“ ir debiutinį lietuvių režisierės Marijos Kavtaradzės filmą „Išgyventi vasarą“.

  Šių metų Šiaurės ir Baltijos šalių filmų festivalio „Šiaurės pašvaistė“ šūkis – „Viskas įmanoma!”. Jo metu kino žiūrovams ne tik pristatyti naujausi meniniai ir dokumentiniai filmai iš Švedijos, Norvegijos, Islandijos, Danijos, Suomijos, Lietuvos, Latvijos, Estijos, taip pat Grenlandijos. Jaunieji kino mėgėjai buvo pakviesti į edukacinius užsiėmimus, kino gurmanai turėjo galimybę sudalyvauti susitikimuose su kino kūrėjais.

  Naujienlaiškio prenumerata