Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Baltarusijos-Baltijos šalių mokslo ir inovacijų forumas

Sukurta 2017.10.23 / Atnaujinta 2017.10.23 14:48
   Baltarusijos-Baltijos šalių mokslo ir inovacijų forumas
   Baltarusijos-Baltijos šalių mokslo ir inovacijų forumas
   Baltarusijos-Baltijos šalių mokslo ir inovacijų forumas
   Baltarusijos-Baltijos šalių mokslo ir inovacijų forumas

   Spalio 19-20 dienomis Minske vyko Baltarusijos-Baltijos šalių mokslo ir inovacijų forumas, kurį su Baltarusijos Respublikos mokslo ir technologijų komiteto parama rengia Baltarusijos nacionalinis technologijų universitetas (BNTU).

   Forume dalyvavo Lietuvos mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) direktorius Kęstutis Šetkus, Baltarusijos Respublikos valstybinio mokslo ir technologijų komiteto pirmininko pavaduotojas Sergej Ščerbakov, Lietuvos ir Latvijos ambasadų Baltarusijoje atstovai, Lietuvos mokslininkų delegacija iš Vilniaus Gedimino technikos universiteto, Kauno technologijų universiteto, Fizinių ir technologijos mokslų centro. Iš Baltarusijos pusės dalyvavo gausus būrys Baltarusijos nacionalinės mokslų akademijos, BNTU, mokslo-technologijų parko „Politechnika“, Mogiliovo maisto pramonės universiteto, Gardino universiteto, Baltarusijos verslo atstovų, kt.
   Šiais metais išskirtinis dėmesys forume buvo skirtas maisto technologijoms bei statybinių medžiagų technologijoms. Maisto technologijų sekcija vyko Lietuvos ambasadoje Minske. Jos metu Kauno technologijų universiteto, Lietuvos fizinių ir technologijos mokslų centro, Baltarusijos mokslų akademijos bei Mogiliovo maisto pramonės universiteto mokslininkai pristatė savo naujausius tyrimus bei pasiekimus, jų taikomąsias galimybes, sukurtus naujus produktus pramonei. KTU Maisto instituto darbuotojai atnaujino ryšius su Mogiliovo maisto universitetu, VGTU Statybinių medžiagų instituto atstovai džiaugėsi sėkmingu bendradarbiavimu su BNTU Cheminių rišamųjų medžiagų katedra.
   Lietuvos ir Baltarusijos mokslininkus tradiciškai domina galimybės bendradarbiauti HORIZON 2020 programos projektuose bei įgyvendinant Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos ir Baltarusijos Respublikos valstybinio mokslo ir technologijų komiteto bendradarbiavimo mokslo ir technologijų srityje programą. Taip pat auga susidomėjimas galimybėmis kurti bendrus produktus, kurie turėtų potencialo ES rinkoje. Apibendrinimui skirtoje Baltarusijos-Baltijos šalių mokslo ir inovacijų forumo dalyje  didelis dėmesys buvo skirtas mokslo komercializavimo klausimams bei diskusijai, kaip pritraukti Forumui didesnį verslo dėmesį į praktines galimybes pritaikyti mokslininkų atradimus.
   Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos ir Baltarusijos Respublikos valstybinio mokslo ir technologijų komiteto bendradarbiavimo mokslo ir technologijų srityje programa vykdoma pagal 2008 m. sausio 24 d. Lietuvos Vyriausybės ir Baltarusijos Vyriausybės susitarimą dėl bendradarbiavimo mokslo ir technologijų srityje. 2017-2018 m. laikotarpiui dvišalė komisija šios programos rėmuose atrinko vykdymui 9 bendrus Lietuvos ir Baltarusijos mokslininkų projektus.

   Naujienlaiškio prenumerata