Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA BALTARUSIJOS RESPUBLIKOJE

Adresas: ul. Zacharova 68, 220088 Minsk, BELARUS

plačiau »

Tel. +375 17 285 24 48; +375 17 285 24 49 - konsulskije voprosi; +375 17 217 64 91
Faksas +375 17 285 33 37; (konsulskij otdel: +375 17 285 31 74)
El. paštas

Lietuviškas kinas – Baltarusijos žiūrovų dėmesio centre

Sukurta 2018.04.24 / Atnaujinta 2018.04.24 13:56
   Lietuviškas kinas – Baltarusijos žiūrovų dėmesio centre
   Lietuviškas kinas – Baltarusijos žiūrovų dėmesio centre
   Lietuviškas kinas – Baltarusijos žiūrovų dėmesio centre

   Balandžio 19 – 26 dienomis Minske vyksta jau tradiciniu tapęs tarptautinis Šiaurės ir Baltijos šalių filmų festivalis „Šiaurės pašvaistė“ („Northern Lights“).

   Nuo 2015-ųjų Minsko kino teatrų sales užpildantis kino renginys, kurį remia Šiaurės Ministrų Tarybos biuras Lietuvoje, kasmet žiūrovams pristato naujausius Švedijos, Norvegijos, Islandijos, Danijos, Suomijos bei Lietuvos, Latvijos ir Estijos filmus.

   Šįmet jau ketvirtą kartą vykstanti kino šventė Baltijos valstybių 100-mečio proga ypatingą dėmesį skyrė Lietuvos, Latvijos ir Estijos šalių kinui. Festivalio metu kino mėgėjai, be naujausių Estijos ir Latvijos režisierių darbų turi progą išvysti ir du lietuviškus filmus: didžiulio tarptautinio susidomėjimo sulaukusį Mindaugo Survilos filmą „Sengirė“ ir Igno Miškinio filmą „Karalių pamaina“. Kino mėgėjai taip pat turėjo galimybę pamatyti ir abejingų nepalikusią lietuvių kilmės Švedijos atlikėjos istoriją dokumentiniame filme „Silvana“.

   Balandžio 23 dieną Baltarusijos kino industrijos, žiniasklaidos, kultūros ir meno atstovai, taip pat šioje šalyje reziduojantis diplomatinis korpusas Baltijos valstybių 100-mečio proga buvo pakviesti į Baltijos šalių kino pristatymo vakarą, kuris vyko Lietuvos Respublikos ambasadoje Minske. Renginį pradėję Lietuvos, Latvijos ir Estijos atstovybių Baltarusijoje vadovai, taip pat Šiaurės ministrų tarybos biuro Lietuvoje vadovė Helen Nilsson sutartinai pripažino, kad kino festivalis „Šiaurės pašvaistė“ Baltarusijoje jau yra tapęs reiškiniu ir vaidina išskirtinį vaidmenį šios šalies kultūriniame gyvenime, ypač jaunimo tarpe. „Šiaurės ir Baltijos šalių kinas ne visada yra patogus ir lengvas, tačiau nevengiantis gvildenti aktualių šiuolaikinės europinės bendruomenės problemų, vis labiau tampančių neatsiejama ir Baltarusijos visuomenės dalimi, todėl šio festivalio reikšmė – neabejotina“, sakė Lietuvos Respublikos ambasadorius Baltarusijoje Andrius Pulokas.

   Renginio metu svečiams savo kūrybą pristatė ir lietuviškos elektroninės etnomuzikos atlikėjas „Girių dvasios“.

   Šių metų Šiaurės ir Baltijos šalių filmų festivalio „Šiaurės pašvaistė“ metu žiūrovai turi galimybę išvysti per 17 meninių ir dokumentinių filmų iš Švedijos, Norvegijos, Islandijos, Danijos, Suomijos, Lietuvos, Latvijos, Estijos, taip pat Farerų salų.

   Naujienlaiškio prenumerata