Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Minske atidaryta sekmadieninė lituanistinė mokykla

Sukurta 2019.11.14 / Atnaujinta 2019.11.14 09:19
  Minske atidaryta sekmadieninė lituanistinė mokykla

  Šių metų lapkričio 12 d. Minske iškilmingai atidaryta sekmadieninė lietuvių kalbos mokyklėlė. Nuo šiol į Baltarusijos Maksimo Tanko pedagogikos universitete įsikūrusį lietuvių kalbos kabinetą rinksis ir mažieji Minsko lietuvių bendruomenės nariai, norintys išmokti kalbėti lietuviškai.

  Minsko lietuvių bendruomenę „Vytis“ su puikia iniciatyva pasveikinęs Lietuvos Respublikos ambasadorius Baltarusijoje Andrius Pulokas pažymėjo, kad dar vienos lituanistinės mokyklos Baltarusijoje atidarymas neabejotinai prisidės prie lietuvių kalbos puoselėjimo ir sklaidos šioje šalyje. „Šalia tradicinių lietuvybės salų Pelesoje, Rimdžiūnuose ar Breslaujos krašte, nuo šiol Minską bus galima pagrįstai vadinti dar vienu lietuvybės puoselėjimo centru“, sakė ambasadorius.

  Planuojama, kad sekmadieninėje mokyklėlėje Minske lietuvių kalbos iš pradžių mokysis apie 10 mažųjų lietuvių. Mokyklos atidarymo proga būsimiems mokiniams ambasada įteikė Lietuvos švietimo ir mokslo ministerijos skirtus vadovėlius, lietuviškas knygeles ir suvenyrus bei perdavė nuoširdžius ministerijos atstovų sveikinimus.

  Šiuo metu Baltarusijoje gyvena apie 5000 lietuvių, veikia Breslaujos, Gardino, Gervėčių krašto, Lydos, Minsko ir Pelesos lietuvių bendruomenės, veikia dvi lietuvių formaliojo ugdymo įstaigos Pelesoje ir Rimdžiūnuose, taip pat lituanistinės mokyklėlės Gardine, Lydoje, Ūsoniuose, Apse ir nuo šiol – Minske.

  Naujienlaiškio prenumerata