Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Patyrę Baltarusijos valdžios priespaudą studentai galės pratęsti studijas Vilniuje įsikūrusiame EHU

Sukurta 2020.10.30 / Atnaujinta 2020.10.30 08:57
  Patyrę Baltarusijos valdžios priespaudą studentai galės pratęsti studijas Vilniuje įsikūrusiame EHU

  Nesibaigiančių valdžios represijų sąlygomis Baltarusijos aukštųjų mokyklų studentai toliau susiduria su kasdieniu spaudimu dėl savo pilietinės ir politinės pozicijos. Lietuvos Vyriausybės finansinės paramos dėka ir remdamasis penkiolikos metų darbo priverstinėje tremtyje patirtimi Europos humanitarinis universitetas (EHU) praneša apie savo pasirengimą priimti studijuoti studentus, susidūrusius su politinėmis represijomis Baltarusijoje.

  Per pastarąsias dvi paras iš Baltarusijos universitetų jau buvo pašalinta daugiau nei 50 įvairių studijų krypčių studentų. Baltarusijos piliečiai, kurie studijavo humanitarinių ir socialinių mokslų bei menų studijų krypčių programose ir susidūrė su politiniu valdžios spaudimu, gali kreiptis į EHU dėl priėmimo studijuoti įskaitant jau išklausytus studijų dalykus.

  Kiek anksčiau Lietuvos Vyriausybė priėmė sprendimą skirti 200 000 eurų Baltarusijos studentų studijoms EHU finansuoti. Šio sprendimo dėka studentai, Baltarusijoje patyrę politinį spaudimą, galės kreiptis dėl nemokamo studijų pratęsimo EHU.

  Nuo rugsėjo mėnesio pasinaudodamas finansine Lietuvos Vyriausybės parama EHU jau priėmė nemokamai studijuoti 19 Baltarusijos piliečių.

  EHU suteikia studentams iš Baltarusijos galimybę tęsti studijas šiose nuolatinių ir ištęstinių studijų formos studijų programose:

  EHU vadovybė derasi su tarptautiniais fondais dėl gaunamo finansavimo padidinimo represijas patyrusiems studentams iš Baltarusijos. Tikimasi, kad priėmus teigiamą sprendimą, dar daugiau baltarusių studentų galės tęsti liberalias studijas EHU aplinkoje be ideologinio spaudimo.

  Studijų tęsimo klausimais prašome konsultuotis Komunikacijos ir plėtros skyriuje:

   

  EHU —  privatus 1992 metais Minske įsteigtas ir vėliau Baltarusijos valdžios uždarytas universitetas, nuo 2005-ųjų savo veiklą pratęsęs Vilniuje. Jame studijuoja apie 680 studentų, daugiausia iš Baltarusijos.

  Naujienlaiškio prenumerata