Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Atėnuose surengta Lietuvos-Graikijos santykių 25-mečiui skirta diskusija

Sukurta 2017.12.20 / Atnaujinta 2017.12.20 15:40

Atkurtų diplomatinių santykių tarp Graikijos ir Lietuvos 25-metį žyminčių metų pabaigoje Lietuvos ambasada Atėnuose gruodžio 19 dieną pakvietė Graikijos pareigūnus, žurnalistus, ekspertus ir verslo atstovus įvertinti dvišalių santykių būklę bei aptarti naujas dvišalio ir daugiašalio bendradarbiavimo sritis ir temas.

Lietuvos ambasadorius Rolandas Kačinskas sakė neabejojantis, kad 25-eri metai yra tik įžanga į ilgalaikį, produktyvų ir abipusiai naudingą šalių bendradarbiavimą.

„Per praėjusį ketvirtį amžiaus mūsų valstybės ir piliečiai labai suartėjo. Akivaizdu, kad Baltijos ir Viduržemio jūrų regiono valstybės turi daugiau jas jungiančių nei skiriančių interesų.  Itin svarbi Lietuvos ir Graikijos partnerystė ES ir NATO. Įvairūs nūdienos saugumo, politiniai ir ekonominiai iššūkiai, su kuriais susiduria visas mūsų žemynas, gali būti įveikti tik vieningai ieškant sprendimo“, – sakė Lietuvos  ambasadorius R. Kačinskas. 

Todėl, pasak Lietuvos ambasadoriaus, svarbu reguliariai rengti politines konsultacijas, keistis patirtimi ir idėjomis, o žiūrint į priekį, siekti plėsti bendradarbiavimą ir kitose srityse, skatinti aktyvesnius žmogiškuosius ryšius. Kaip vieną iš prioritetinių sričių, kurią reikėtų suaktyvinti, R. Kačinskas išskyrė bendradarbiavimą ekonomikos ir verslo srityse. Ambasadorius išreiškė viltį, kad tiesioginiai skrydžiai, kurie nuo kitų metų turistinio sezono metu bus pradėti vykdyti tarp dviejų sostinių, padės plėsti tiltus tarp dviejų valstybių.

Susitikime dalyvavęs Lietuvos ambasadorius ypatingiems pavedimams Darius Degutis diskusijos dalyvius išsamiai supažindino su Lietuvos pastangomis įgyvendinant strateginius energetinius projektus ir užtikrinant branduolinę saugą ES kaimynystėje.

Graikijos pusę renginyje atstovavo Graikijos parlamento pirmininko diplomatinis patarėjas ambasadorius Spyros Theocharopoulos, Graikijos URM ES departamento Generalinis-direktorius ambasadorius Ioanis Metaxas, Briuselyje įsteigto specializuoto politikos ir naujienų portalo “New Europe” redaktorius energetikos ir Rusijos reikalų klausimais Kostis Geropoulos,  Europos ir Amerikos studijų tyrimų instituto (RIEAS) direktorius Ioannis Nomikos, Tarptautinių strateginių analizių centro (KEDISA) direktorius Andreas Banoutsos, agentūros „Versli Graikija“ tarptautinio bendradarbiavimo direktorė Vasso Kyrkou ir kt.

Susijusios naujienos Visos naujienos »

Lapkričio 16-17 dienomis Atėnuose reziduojantis Lietuvos ambasadorius Rolandas Kačinskas  pasitinkant diplomatinių santykių užmezgimo 25-etį lankėsi Kipre. Pasak ambasadoriaus, vizitas buvo gera proga įvertinti per ketvirtį amžiaus nueitą kelią ir ieškoti naujų galimybių plėtojant dvišalį bendradarbiavimą.

Dvišaliai santykiai »
DSC_9716.jpg

Spalio 21 dieną Graikijos lietuvių bendruomenės tarybos ir LR ambasados Graikijoje pakviesti lietuviai Atėnuose susirinko į pirmąjį metinį Graikijos ir Kipro lietuvių susitikimą.

Atstovybių naujienos » Užsienio lietuviai »

Užsienio reikalų ministerija neturi duomenų, kad dėl žemės drebėjimo šalia Graikijos Dodekaneso salų ir pietvakarių Turkijoje būtų nukentėję Lietuvos piliečiai.

Konsulinės naujienos »
su Voutsis.jpg

Lietuvos ambasadorius Graikijoje Rolandas Kačinskas gegužės 30 dieną vykusiame susitikime su Graikijos parlamento pirmininku Nikosu Voutsisu pabrėžė, kad Lietuva siekia stiprinti bendradarbiavimą su Graikija, svarbia Lietuvos partnere Europos Sąjungoje ir NATO. 

Atstovybių naujienos »

Lietuvos ambasadorius Graikijoje Rolandas Kačinskas gegužės 30 dieną Atėnuose pasirašė užuojautų knygoje, pagerbdamas buvusio Graikijos Ministro Pirmininko ir ilgamečio politiko Konstantino Mitsotakio atminimą.

Atstovybių naujienos »
su Europos reikalu ministru 1.JPG

Lietuvos užsienio reikalų viceministras Neris Germanas gegužės 17 dieną lankydamasis Atėnuose, Graikijoje susitiko su Europos reikalų ministru Georgiosu Katrougalosu, Užsienio reikalų ministerijos generaliniu direktoriumi Petrosu Mavroidisu, Graikijos parlamento pirmininko pavaduotoju Anastassiosu Kourakisu ir tarpparlamentinių ryšių su Lietuva grupės nariais.

Dvišaliai santykiai »

Naujienlaiškio prenumerata