Temos Žymėti visasAtžymėti visus

ministras.jpg

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

L. Linkevičius: NATO įsipareigojimas kolektyvinei gynybai yra nepajudinamas

Sukurta 2017.03.13 / Atnaujinta 2017.03.13 15:30
   L. Linkevičius: NATO įsipareigojimas kolektyvinei gynybai yra nepajudinamas
   L. Linkevičius: NATO įsipareigojimas kolektyvinei gynybai yra nepajudinamas

   Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius kovo 13 dieną Vilniuje susitiko su Lietuvoje viešinčia NATO Parlamentinės Asamblėjos Politikos komiteto narių delegacija, kurią sudaro Prancūzijos, Kroatijos, Čekijos, Vokietijos, Graikijos ir Turkijos parlamentų atstovai bei asocijuoti nariai iš Švedijos, Suomijos ir Gruzijos parlamentų.

   Vizito tikslas – iš arčiau susipažinti su regiono saugumo situacija, Lietuvos pasirengimu atremti grėsmes, NATO sprendimų įgyvendinimu Lietuvoje ir kitais aktualiais saugumo ir gynybos politikos klausimais.

   L. Linkevičius aptarė šalies ir Baltijos regiono saugumo iššūkius ir pristatė Lietuvos saugumo politikos prioritetus. Ministras pabrėžė tvirtą Lietuvos įsipareigojimą saugumo ir gynybos stiprinimui bei visuomenės atsparumo didinimui.

   „Lietuvos solidarumas su sąjungininkais lieka vienu iš kertinių principų“, – akcentavo ministras, kalbėdamas apie Lietuvos indėlį kovojant su grėsmėmis iš pietų ir dalyvavimą tarptautinėse misijose ir operacijose.

   Kalbėdamas apie saugumo padėtį regione, L. Linkevičius priminė ir sudėtingą situaciją Ukrainoje bei Rusijos vaidmenį konflikte. „Negalima pamiršti, kas eskaluoja konfliktą. Lietuva siekia kuo geresnių santykių su kaimynėmis, taip pat ir Rusija. Tačiau šie santykiai turi būti pagrįsti abipuse pagarba, tarptautinės teisės laikymusi ir savo tarptautinių įsipareigojimų vykdymu. Reikia išlaikyti nuoseklią bei tvirtą poziciją Rusijos atžvilgiu ir toliau teikti visokeriopą paramą Ukrainai“, – teigė L. Linkevičius.

   Ministras pasidžiaugė sklandžiu NATO sprendimo dėl priešakinių pajėgų dislokavimo Baltijos šalyse ir Lenkijoje įgyvendinimu. „Lietuva yra dėkinga ir labai vertina sąjungininkų indėlį įgyvendinant šį sprendimą – tai įrodymas, kad NATO įsipareigojimas kolektyvinei gynybai yra nepajudinamas“, – sakė L. Linkevičius.

   Susitikimo metu aptartos ir Europos saugumo stiprinimo iniciatyvos. Vyravo bendras sutarimas, kad Europos šalys turi daugiau investuoti į savo saugumą, stiprinti savo gynybinius pajėgumus. Šiame kontekste reikšmingas yra ES ir NATO bendradarbiavimas, tačiau abi organizacijos turi ne dubliuoti viena kitą, o papildyti.

   Vizito Lietuvoje metu delegacija susitiko su Lietuvos Respublikos Prezidente Dalia Grybauskaite, taip pat susitiks su Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto, Užsienio reikalų komiteto bei Seimo delegacijos NATO Parlamentinėje Asamblėjoje nariais, krašto apsaugos ministru ir Lietuvos kariuomenės vadu, lankys NATO priešakinių pajėgų bataliono karius Rukloje.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »

   Varšuvoje spalio 9 dieną vyks antrasis devynių NATO priklausančių Vidurio Europos šalių užsienio reikalų ministrų susitikimas. Lietuvai jame atstovaus užsienio reikalų viceministras Darius Skusevičius.

   Daugiašaliai santykiai »
   35324652850_8e3c8ba49d_k.jpg

   Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Vilniuje liepos 4 dieną susitiko su NATO generalinio sekretoriaus padėjėju (assistant secretary general) Heinrichu Braussu ir aptarė tolesnius NATO planus stiprinti kolektyvinę gynybą bei kartu gerinti pasirengimą atremti propagandines, kibernetines bei kitas hibridinio pobūdžio atakas.

   Daugiašaliai santykiai »
   35280118561_63f5af73a6_k.jpg

   Lietuvoje viešintis NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas, pirmadienio vakarą susitikęs su krašto apsaugos ir užsienio reikalų ministrais, pagyrė Lietuvą už gynybos finansavimo didinimą ir pastangas stiprinti saugumą regione. NATO vadovas taip pat pabrėžė, jog Lietuva, didindama gynybos finansavimą, stiprina viso Aljanso pasiryžimą stiprinti kolektyvinę gynybą.

   NATO ir tarptautinis saugumas »
   IMG_6537.JPG

   Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius globalaus saugumo forume GLOBSEC teigė, kad NATO turi išlaikyti sugebėjimą prisitaikyti prie naujų iššūkių ir pagrindinį dėmesį skirti svarbiausiam kolektyvinės gynybos uždaviniui. Nuo to priklausys Aljanso sėkmė ateityje.

   Daugiašaliai santykiai » NATO ir tarptautinis saugumas »
   tomas_razmus-2744.jpg

   Užsienio reikalų viceministras Darius Skusevičius gegužės 9 dieną Vilniuje su NATO generalinio sekretoriaus pavaduotoju žvalgybos ir saugumo klausimais ambasadoriumi Arndtu Freytagu von Loringhovenu aptarė hibridinių grėsmių klausimus, Lietuvos pastangas kovojant su šiomis grėsmėmis, krizių valdymo sistemos tobulinimą, nacionalinio atsparumo didinimo svarbą.

   NATO ir tarptautinis saugumas »
   image1.JPG

   Lietuvos užsienio reikalų viceministras Darius Skusevičius, kartu su ministerijos komanda dalyvavo balandžio 1 d. Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose penktą kartą surengtame bėgime „Runway Run 2017“, skirtame paminėti 13 - ąsias Lietuvos įstojimo į NATO aljansą metines.

   NATO ir tarptautinis saugumas » Naujienos »

   Naujienlaiškio prenumerata