Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

L. Linkevičius: NATO valstybių įsipareigojimas didinti išlaidas gynybai – kaip niekada aktualus dabartinių grėsmių akivaizdoje

Sukurta 2017.03.31 / Atnaujinta 2017.03.31 16:45
  L. Linkevičius: NATO valstybių įsipareigojimas didinti išlaidas gynybai – kaip niekada aktualus dabartinių grėsmių akivaizdoje

  Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Briuselyje kovo 31 dieną vykusiame NATO valstybių narių užsienio reikalų ministrų susitikime pabrėžė gynybos stiprinimo svarbą Rusijos keliamų iššūkių akivaizdoje.

  „Lietuvos įsipareigojimas jau kitais metais skirti daugiau kaip 2 proc. BVP gynybai yra tvirtas ir palaikomas visų politinių partijų“, – sakė L. Linkevičius.

  Anot jo, patirtis rodo, kad nė viena NATO narė nėra apsaugota nuo kibernetinių išpuolių, dezinformacijos kampanijų ar karinio pobūdžio provokacijų, todėl turime daugiau investuoti į savo gynybą ir skirti deramą dėmesį mūsų pažeidžiamiausioms vietoms.

  Ministras atkreipė dėmesį į agresyvią Rusijos veiklą Baltijos jūros regione: Kaliningrado srities militarizavimą, įskaitant branduolinį užtaisą galinčias nešti balistines raketas „Iskander“, ir šiais metais planuojamas prieš NATO nukreiptas plataus masto pratybas „Zapad“.

  „Mūsų ligšiolinių pastangų sustiprinti NATO kolektyvinės gynybos ir atgrasymo pajėgumus sėkmė  priklauso nuo investicijų į karines pajėgas, kurios leistų pasiekti aukštą parengties, tvarumo ir sąveikos lygį“, – teigė L. Linkevičius.

  Jis taip pat padėkojo pirmą kartą ministrų susitikime dalyvavusiam naujajam JAV valstybės sekretoriui Rexui Tillersonui už pabrėžtą pasiryžimą stiprinti transatlantinį ryšį ir nepajudinamą JAV įsipareigojimą kolektyvinės gynybos principui.

  Pasak ministro, JAV lyderės vaidmuo tolesnėje NATO adaptacijoje padėtų pasiekti ambicingų tikslų ir užtikrinti, kad Aljanso vadovavimo ir pajėgų struktūra geriausiai atitiktų šiandienos iššūkius.   

  Kartu L. Linkevičius pabrėžė būtinybę išlaikyti tvirtą euroatlantinės bendrijos vienybę ir kalbantis su Rusija siųsti vieningą žinią.

  „Tebesitęsiančios agresijos prieš Ukrainą akivaizdoje įprastas NATO ir Rusijos bendradarbiavimas lieka suspenduotas. Tačiau Varšuvoje vadovams nusprendus palikti atvirus komunikacijos kanalus, juos reikėtų išnaudoti reikalaujant Rusijos pasitraukti iš Ukrainos ir keliant pavojingos karinės veiklos šalia NATO šalių sienų klausimus“, – sakė ministras.

  Briuselyje tą pačią dieną surengtas NATO ir Ukrainos komisijos susitikimas užsienio reikalų ministrų lygiu, skirtas saugumo padėčiai Rytų Ukrainoje, reformų pažangai ir tolesnei NATO paramai aptarti.

  Jo metu L. Linkevičius pabrėžė, kad NATO turi padėti Ukrainai sustiprinti savo saugumą ir atsparumą Rusijos ardomajai veiklai. Tai prisidėtų prie palankios aplinkos politinėms ir ekonominėms reformoms šalyje atlikti. Anot ministro, tai ne Ukrainos konfliktas, tai Rusijos agresija prieš Ukrainą.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »

  Liepos 11-12 dieną Briuselyje Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Prezidentės Dalios Grybauskaitės delegacijoje dalyvavo NATO vadovų susitikime, kuriame buvo aptarta sparčiai besikeičianti saugumo aplinka, įvertintas Aljanso atsakas į aktualias grėsmes, įskaitant didesnius sąjungininkų skiriamus resursus gynybai.

  NATO ir tarptautinis saugumas »

  Liepos 11-12 dienomis Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Prezidentės Dalios Grybauskaitės delegacijos sudėtyje dalyvaus NATO vadovų susitikime Briuselyje.

  NATO ir tarptautinis saugumas »
  111.jpg

  Gegužės 16 dieną Vašingtone Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, kartu su Latvijos ir Estijos užsienio reikalų ministrais Edgaru Rinkēvičiumi bei Svenu Mikseriu susitiko su Jungtinių Amerikos Valstijų prezidento nacionalinio saugumo patarėju Johnu R. Boltonu.

  Dvišaliai santykiai » NATO ir tarptautinis saugumas »
  20180509_184830res.jpg

  Gegužės 9 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius su darbo vizitu lankėsi Turkijoje ir susitiko su Turkijos užsienio reikalų ministru Mevliutu Čavušolu (Mevlüt Çavuşoğlu).

  Dvišaliai santykiai »
  IMG_8759.jpg

  Balandžio 25-27 dienomis šešiolikos skirtingų centrinės Ukrainos universitetų studentai dalyvavo Lietuvos ambasados Ukrainoje surengtame Euroatlantiniame jaunimo saugumo forume Čerkasų mieste.

  Atstovybių naujienos »
  20180427_180427d-006.jpg

  Balandžio 27 dieną Briuselyje vyko NATO valstybių narių užsienio reikalų ministrų susitikimas, kuriame daug dėmesio skirta Rusijos agresyviai karinei veiklai ir prieš NATO nares bei partneres vykdomiems hibridiniams išpuoliams. Jame dalyvavęs Lietuvos užsienio reikalų Linas Linkevičius ministras teigė, kad artėjantis NATO vadovų susitikimas turi pasiųsti vieningą žinią, kad Aljansas yra pasiryžęs ginti savo narius ir vertybes.

  Daugiašaliai santykiai » NATO ir tarptautinis saugumas »

  Naujienlaiškio prenumerata