Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

L. Linkevičius pasveikino Moldovos Respubliką nacionalinės šventės proga

Sukurta 2019.08.27 / Atnaujinta 2019.08.27 08:17
  L. Linkevičius pasveikino Moldovos Respubliką nacionalinės šventės proga

  Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius rugpjūčio 27 dieną pasveikino Moldovos kolegą Nicu Popescu ir visus Moldovos žmones Nepriklausomybės dienos proga.

  Ministras pabrėžė mūsų šalies paramą Moldovos europinei integracijai ir pasiryžimą pasidalinti Lietuvos europinių reformų patirtimi.

  „Džiugu matyti stiprią politinę naujos Vyriausybės valią skatinti Moldovos europinę kryptį ir įgyvendinti su tuo susijusias reformas“, – sveikinimo laiške teigė ministras, prisimindamas savo vizitą Kišiniove birželio 27 dieną.

  Lietuva ir Moldova užmezgė diplomatinius santykius 1992 metų liepos 8 dieną.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  DSC_4550.jpg

  Gegužės 14 dieną iš Lietuvos į Armėniją, Moldovą ir Sakartvelą išvyksta Lietuvoje pagamintos apsaugos priemonės, reikalingos kovai su COVID-19. Gegužės 13 dieną humanitarinis krovinys taip pat iškeliavo į Ukrainą.

  Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »
  IMG_2228.JPG

  Vasario 25 dieną ministras Linas Linkevičius Ženevoje susitiko su Moldovos užsienio reikalų ministru Aureliu Ciocoi. Susitikime aptartas Europos Sąjungos (ES) ir Moldovos Asociacijos susitarimo įgyvendinimas, Moldovos reformų eiga, Lietuvos ir Moldovos bendradarbiavimas Jungtinėse Tautose bei dvišalių santykių aktualijos.

  Dvišaliai santykiai »

  Užsienio reikalų ministerija įdėmiai seka padėtį Moldovos Respublikoje po šiandien Parlamente pareikšto nepasitikėjimo Vyriausybe.

  Dvišaliai santykiai » Ministerijos naujienos » Kalbos, pareiškimai »
  DSC_2562.jpg

  Spalio 24 dieną Vilniaus Rotušėje prasidėjo tarptautinė konferencija „JT Darnaus vystymosi tikslų įgyvendinimas Lietuvos, Moldovos, Sakartvelo ir Ukrainos savivaldybėse: iššūkiai ir galimybės. ES šalių patirtis”. Konferencijos tikslas – Lietuvos, Rytų Partnerystės ir Europos šalių savivaldybių bendradarbiavimo stiprinimas bei patirties mainai savivaldybėse įgyvendinant Jungtinių Tautų Darnaus vystymosi tikslus (DVT).

  Daugiašaliai santykiai »
  DSC_4832.jpg

  Rugpjūčio 22 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Vilniuje susitiko su Moldovos ministre pirmininke Maia Sandu, su kuria aptarė Moldovos vidaus situaciją, naujosios Moldovos vyriausybės vidaus ir užsienio politikos prioritetus, pasikeitė nuomonėmis dėl regiono saugumo situacijos.

  Dvišaliai santykiai »
  Susitikimas su prezidentu.jpg

  Birželio 27 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su aukščiausiais Moldovos pareigūnais ir opozicijos atstovais. Vizito Kišiniove metu aptartos Moldovos politinės aktualijos, europinių reformų darbotvarkė ir dvišaliai santykiai.

  Dvišaliai santykiai »