Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

L. Linkevičius susitiko su Izraelio premjero pavaduotoju diplomatiniais klausimais

Sukurta 2017.03.17 / Atnaujinta 2017.03.17 17:58
   L. Linkevičius susitiko su Izraelio premjero pavaduotoju diplomatiniais klausimais
   L. Linkevičius susitiko su Izraelio premjero pavaduotoju diplomatiniais klausimais
   L. Linkevičius susitiko su Izraelio premjero pavaduotoju diplomatiniais klausimais

   Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius kovo 17 dieną susitiko su Lietuvoje viešinčiu Izraelio premjero Benjamino Netanyahu pavaduotoju diplomatiniais klausimais ir Kneseto nariu Michaelu B. Orenu.  

   Susitikime apsikeista nuomonėmis apie padėtį Lietuvos ir Izraelio kaimynystėje, diskutuota tarptautinės darbotvarkės klausimais, tarp jų – apie konfliktą Sirijoje, Iraną, Artimųjų Rytų taikos procesą. Pažymėta, kad dėl sudėtingos geopolitinės padėties abi valstybės susiduria su saugumo iššūkiais, verčiančiais ieškoti tinkamo atsako.

   L. Linkevičius pabrėžė, kad Lietuvos saugumo interesų Rusijos akivaizdoje užtikrinimas yra reikšmingas Izraelio saugumui. Lietuvos ir Izraelio bendradarbiavimas saugumo srityje yra ypač svarbus atsakant į naujas grėsmes ir besikeičiančią aplinką.

   Ministras susitikime pasidžiaugė tvirtais ir draugiškais ryšiais su Izraeliu, su kuriuo šiemet pažymime svarbią diplomatinių santykių dvidešimt penkerių metų sukaktį. Susitikime taip pat aptarti artimiausiu metu planuojami dvišaliai vizitai ir bendradarbiavimas tarptautinėse organizacijose. L. Linkevičius patikino, kad Lietuva yra ir išliks viena tvirčiausių Izraelio rėmėjų Europos Sąjungoje.

   Vizito Lietuvoje metu svečias iš Izraelio lankėsi Lietuvos Respublikos Seime, susitiko su Respublikos Prezidentės patarėju Nerijumi Aleksiejūnu, Ministro Pirmininko patarėju Arnoldu Pikžirniu, Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute skaitė paskaitą apie Izraelio užsienio politiką.

   M. B. Orenas yra politikas ir diplomatas, 2009–2013 m. ėjo Izraelio ambasadoriaus JAV pareigas, buvęs vizituojantis profesorius Harvardo ir Jeilio universitetuose, „New York Times“ bestselerių „Galia, tikėjimas ir fantazija“ („Power, Faith and Fantasy“) ir „Šešios karo dienos: 1967 birželis ir modernių Artimųjų Rytų konstravimas“ („Six Days of War: June 1967 and the Making of Modern Middle East“) autorius. M. B. Orenas yra litvakas, turintis šaknų Anykščiuose.

   Daugiau nuotraukų rasite URM „Flickr“.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   N. Germanas.jpg

   Rugpjūčio 30-31 dienomis Lietuvos užsienio reikalų viceministras Neris Germanas dalyvavo Europos Sąjungos Tarybai pirmininkaujančios Austrijos sostinėje Vienoje vykusiame neformaliame ES užsienio reikalų ministrų susitikime (Gymnich), kurio metu aptarti transatlantinių santykių, Artimųjų Rytų, Vakarų Balkanų ir daugiašalės politikos klausimai.

   Daugiašaliai santykiai » Europos Sąjunga »
   DSC_8556.jpg

   Vasario 14 dieną Tel Avivo Meno muziejuje buvo  iškilmingai paminėtos Lietuvos valstybės atkūrimo 100-osios metinės.

   Atstovybių naujienos »

   Užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus iniciatyva gruodžio 11 dieną Briuselyje įvyko neformalus ES užsienio reikalų ministrų susitikimas su Izraelio ministru pirmininku Benjamin Netanjahu. Tai pirmas Izraelio Premjero susitikimas su ES institucijų vadovais ir valstybių narių ministrais po 22 metų pertraukos.

   Naujienlaiškio prenumerata