Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

L. Linkevičius susitiko su Moldovos užsienio reikalų ministru

Sukurta 2020.02.25 / Atnaujinta 2020.02.25 15:47
  L. Linkevičius susitiko su Moldovos užsienio reikalų ministru

  Vasario 25 dieną ministras Linas Linkevičius Ženevoje susitiko su Moldovos užsienio reikalų ministru Aureliu Ciocoi. Susitikime aptartas Europos Sąjungos (ES) ir Moldovos Asociacijos susitarimo įgyvendinimas, Moldovos reformų eiga, Lietuvos ir Moldovos bendradarbiavimas Jungtinėse Tautose bei dvišalių santykių aktualijos.

  L. Linkevičius pabrėžė būtinybę įgyvendinti Moldovoje svarbias sistemines reformas, visų pirma teismų nepriklausomumo ir kovos su korupcija srityje.

  „Moldova yra asocijuota ES partnerė. Tikimės aiškių ir matomų rezultatų įgyvendinant Asociacijos susitarimą bei užtikrinant teisės viršenybės principą“, – sakė ministras, pažymėdamas Europos Sąjungos teikiamos paramos Moldovai sąlygiškumą.

  Lietuvos ir Moldovos ministrai taip pat aptarė bendradarbiavimą daugiašaliuose formatuose, ES Rytų partnerystės iniciatyvą rengiantis kitam Viršūnių susitikimui 2020 metų birželį bei dvišalius Lietuvos ir Moldovos santykius.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »

  Užsienio reikalų ministerija sveikina Moldovos žmones, laisvai išreiškusius savo politinę valią sekmadienį įvykusiuose Moldovos prezidento rinkimuose.

  Dvišaliai santykiai »
  Moldova4.jpg

  Rugpjūčio 27 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Nepriklausomybės dienos proga pasveikino Moldovos užsienio reikalų ir Europos integracijos ministrą Olegą Tuleą ir visus Moldovos žmones.

  Dvišaliai santykiai »
  DSC_3201.jpg

  Liepos 28 dieną Užsienio reikalų ministerijoje vyko nuotolinės Lietuvos ir Moldovos politinės konsultacijos. Konsultacijų metu aptarti dvišaliai santykiai, reformų procesas Moldovoje, Moldovos ir Europos Sąjungos (ES) santykiai, Rytų partnerystės iniciatyva bei kovos su COVID-19 pandemijos patirtis abejose valstybėse.

  Dvišaliai santykiai »
  DSC_4550.jpg

  Gegužės 14 dieną iš Lietuvos į Armėniją, Moldovą ir Sakartvelą išvyksta Lietuvoje pagamintos apsaugos priemonės, reikalingos kovai su COVID-19. Gegužės 13 dieną humanitarinis krovinys taip pat iškeliavo į Ukrainą.

  Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »