Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Lietuva dalyvavo Lygių teisių koalicijos susitikime Vašingtone

Sukurta 2018.03.28 / Atnaujinta 2018.03.28 11:47
   Lietuva dalyvavo Lygių teisių koalicijos susitikime Vašingtone
   Lietuva dalyvavo Lygių teisių koalicijos susitikime Vašingtone

   Kovo 26 - 27 dienomis JAV sostinėje Vašingtone vykusiame Lygių teisių koalicijos susitikime dalyvavo ir Lietuvos ambasados atstovas.

   Lygių teisių koalicijos, kuriai šiuo metu pirmininkauja Čilė ir Kanada, susitikime aptarta žmogaus teisių situacija įvairiose pasaulio šalyse, įskaitant problemas, su kuriomis susiduria LGBTI asmenys, buvo pabrėžta visuomeninių organizacijų veiklos svarba ir poreikis dirbti kartu su Lygių teisių koalicijos šalių vyriausybėmis siekiant gerinti žmogaus teisių situaciją. Susitikimo dalyvius pasveikino JAV valstybės sekretoriaus pavaduotojos (viešosios diplomatijos ir viešųjų ryšių klausimais) pareigas einanti Heather Nauert.

   Susitikime dalyvavęs Lietuvos atstovas pabrėžė tarptautinių pastangų kovoje su diskriminacija ir netolerancija stiprinimo svarbą bei atkreipė dėmesį į besitęsiantį LGBTI asmenų persekiojimą Čečėnijoje ir Lietuvos pastangas padėti persekiojamiems asmenims. Nevyriausybinių žmogaus teisių organizacijų atstovai informavo, kad situacija Čečėnijoje, praėjus beveik metams po Rusijos leidinio „Novaya Gazeta“ paviešintos informacijos apie sulaikytus daugiau nei 100 homoseksualių asmenų ir tris nužudymus, nepagerėjo. Šiuo metu pranešama apie moterų, priklausančių seksualinėms mažumoms, areštus. 2017 metais Lietuva tapo pirmąja šalimi, kuri dviem čečėnams suteikė prieglobstį dėl jų homoseksualumo ir persekiojimo gimtinėje bei iniciavo tarptautinės bendruomenės bendrą paramą persekiojamiems asmenims.

   2016 metais Urugvajaus ir Nyderlandų įsteigta Lygių teisių koaliciją yra šalių tinklas, kuris įsipareigoja gerinti žmogaus teisių ir LGBTI asmenų padėtį šalyse narėse ir koalicijai nepriklausančiose šalyse. Pagrindinės problemos, į kurias  koncentruojamasi – LGBTI asmenų diskriminacija ir prievarta prieš juos. Šiuo metu Lygių teisių koalicijai priklauso 38 valstybės. Lygių teisių koalicija ragina visas šalis vadovautis prieš 70 metų priimtos Visuotinės žmogaus teisių deklaracijos principais siekiant išgyvendinti diskriminacijos apraiškas visuomenėse bei atitinkamai stiprinti tarptautinius įsipareigojimus.

   Lietuva prie Lygių teisių koalicijos prisijungė 2017 metais. Vašingtone stojimo į Lygių teisių koaliciją dokumentus pasirašė Liuksemburgas, Islandija, Danija ir pirmoji Afrikos valstybė tapusi koalicijos nare – Žaliojo Kyšulio Respublika.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   skai.jpg

   Vasario 27 dieną Užsienio reikalų ministerijos politikos direktorė, ambasadorė Asta Skaisgirytė Ženevoje vykstančios Jungtinių Tautų Žmogaus teisių tarybos 40-osios sesijos aukšto lygio segmente patvirtino Lietuvos įsipareigojimus žmogaus teisėms ir išreiškė tvirtą paramą JT Vyriausiajai žmogaus teisių komisarei.

   Daugiašaliai santykiai » Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »
   Foto_MM ataskaitos pristatymas.jpg

   Gruodžio 20 dieną Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) Nuolatinės Tarybos posėdyje pristatyta Maskvos mechanizmo ataskaita dėl labai rimtų žmogaus teisių pažeidimų ir nebaudžiamumo Rusijos Federacijos Čečėnijos Respublikoje.

   Daugiašaliai santykiai »
   IMG-20181210-WA0003.jpg

   Minint Tarptautinę žmogaus teisių dieną, gruodžio 10-ąją, Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje pirmą kartą organizuotas Nacionalinis žmogaus teisių forumas.

   Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »
   1_MG_4335.jpg

   Lapkričio 30 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius garbės ženklu „Lietuvos diplomatijos žvaigždė“ apdovanojo nevyriausybinės žmogaus teisių gynimo organizacijos „Freedom House“ Lietuvos skyriaus vadovą Vytį Jurkonį.

   Ministerijos naujienos »
   Moterų konferencija.jpg

   Lapkričio 28 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvavo konferencijoje „Moterys, taika ir saugumas“, kurios tikslas – sustiprinti Lietuvos institucijų ir visuomeninių moterų organizacijų gebėjimus įgyvendinti globalią darbotvarkę ir pasiruošti antrojo nacionalinio veiksmų plano rengimui.

   Ministerijos naujienos »
   IMG_7099.JPG

   Spalio 8-9 dienomis užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvauja Tarptautinės frankofonijos organizacijos viršūnių susitikimo ministrų konferencijoje. Pasisakydamas konferencijos metu L. Linkevičius akcentavo Frankofonijos organizacijos vaidmenį ne tik populiarinant prancūzų kalbą ir kultūrą, bet ir remiant universalias vertybes – pagarbą žmogaus teisėms, kovą su diskriminacija ir lyčių lygybę. Ministras taip pat pažymėjo Lietuvos įsitraukimą į JT taikos palaikymo misiją Malyje bei siekį skatinti moterų įgalinimą ir dalyvavimą visuose politiniuose procesuose.

   Daugiašaliai santykiai »

   Naujienlaiškio prenumerata