Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Lietuvos ir Vengrijos istorikai aptarė istorines sąsajas tarp abiejų valstybių

Sukurta 2018.12.10 / Atnaujinta 2018.12.10 15:25
  Lietuvos ir Vengrijos istorikai aptarė istorines sąsajas tarp abiejų valstybių

  Gruodžio 6 dieną Budapešte, ELTE Universitete, Lietuvos ambasados Vengrijoje iniciatyva vyko ELTE ir Vilniaus universitetų istorikų konferencija, skirta istoriniams Lietuvos ir Vengrijos ryšiams aptarti.

  Lietuvos ambasadorė Vengrijoje Rasa Kairienė savo įžanginiame žodyje pasidžiaugė, kad konferencija – prasmingas Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 100-ųjų metinių minėjimo renginys, atskleidžiantis istorines valstybių sąsajas.

  Nyrbatoro mieste – buvusiame pagrindine Batorų šeimos buveine – Lietuva visada atmenama. Todėl Stepono Batoro įkurto Vilniaus universiteto istorikų viešnagė ir konferencija yra tinkama proga perduoti nuoširdų miesto sveikinimą Lietuvai su nepriklausomybės atkūrimo šimtmečiu ir įteikti dovaną – Batoro laikų monetų rinkinį.

  Keturi istorikai savo pranešimuose apžvelgė įvairias temas: dokumentuose užfiksuotą Lietuvos ir Vengrijos valstybių santykių tarpukaryje dinamiką, prievartinę ūkininkų kolektyvizaciją, jos priežastis, metodus, etapus ir rezultatus, po 1956 metų įvykių Vengrijoje ir Lietuvoje spontaniškai kilusią protestų bangą bei jų įtaką tolimesniam pasipriešinimo judėjimui Lietuvoje, JAV valstybės departamento politikos Centrinės Europos valstybių atžvilgiu kaitą 1918-1989 m. laikotarpiu.

  Apvalaus stalo diskusijų metu buvo aptarti ir kiti, dažnai ne tik dalykiniai, bet ir socialiniai-emociniai abi valstybes jungiantys elementai. Mokslininkai išsakė matantys prasmę toliau vystyti tyrimus ir tęsti tarpusavio bendradarbiavimą.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  IMG_5200_cr_mod.jpg

  Kovo 22 dieną Lietuvos ambasadorė Vengrijoje Rasa Kairienė Pėčo universitete atidarė fotografijų parodą „Tai mūsų namai...“, kurioje pasakojama apie Lietuvos dainų švenčių tradicijas.

  Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
  Ministras susitiko su Vengrijos ambasadoriumi Gaboru Ditshaziu.jpg

  Kovo 25 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su naujuoju Vengrijos ambasadoriumi Gaboru Ditshaziu (Gábor Diczházi), kuris kovo 4 dieną įteikė skiriamuosius raštus Lietuvos Respublikos Prezidentei Daliai Grybauskaitei. Susitikime aptartas saugumas regione ir dvišalis bendradarbiavimas.

  Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla »
  IMG_2806_mod.jpg

  Kovo 6 dieną Lietuvos, Latvijos ir Estijos ambasados Vengrijoje prisijungė prie Ukrainos ambasados iniciatyvos ir surengė konferenciją–apvalaus stalo diskusiją „DE-OCCUPATION OF CRIMEA: the West’s non-recognition policy and the Baltic lessons learned“.

  Atstovybių naujienos »
  Viceministro susitikimas su Vengrijos ambasadoriumi.jpg

  Kovo 4 dieną užsienio reikalų viceministras Darius Skusevičius susitiko su naujuoju Vengrijos  ambasadoriumi Gaboru Ditshaziu, kuris tą pačią dieną įteikė skiriamuosius raštus Lietuvos prezidentei Daliai Grybauskaitei.

  Dvišaliai santykiai »
  Ministras susitinka su Vengrijos ambasadoriumi (2).JPG

  Lapkričio 27 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su kadenciją baigiančiu Vengrijos ambasadoriumi Lietuvai Zoltanu Jancsi. Ministras padėkojo ambasadoriui už Vengrijos vaidmenį stiprinant Lietuvos ir Baltijos šalių saugumą ir asmeninį indėlį plėtojant dvišalius santykius, visų pirma ekonomikos srityje.

  Dvišaliai santykiai »
  +IMG_4522.JPG

  Spalio 27 dieną Budapešto Šv. Stepono bazilikoje vyko Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui skirtas Vilniaus universiteto studenčių ir absolvenčių choro „Virgo“ koncertas.

  Atstovybių naujienos »

  Naujienlaiškio prenumerata