Temos Žymėti visasAtžymėti visus

ministras.jpg

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Makedonijos aplinkos apsaugai – Suomijos ir Lietuvos ekspertinė parama

Sukurta 2017.06.12 / Atnaujinta 2017.06.12 17:17
  Makedonijos aplinkos apsaugai – Suomijos ir Lietuvos ekspertinė parama

  Europos Sąjungos Dvynių programos projektą Makedonijos gamtos apsaugai stiprinti įgyvendins keturis konkurentus nurungęs Suomijos ir Lietuvos konsorciumas. Šį, jau devintą, Lietuvos Dvynių projektą Makedonijoje įgyvendins Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos.

  Lietuvos ir Suomijos ekspertai dvejus metus kurs sąlygas efektyviai gamtos apsaugai Makedonijoje: pagal ES standartus stiprins teisinį reglamentavimą, padės užtikrinti teisės aktų įgyvendinimą ir gerinti Makedonijos aplinkos ministerijos darbuotojų gebėjimus. Projektas truks 21 mėnesį, jam įgyvendinti Europos Komisija skirs 1,1 mln. eurų.

  Tai jau antras Lietuvos projektas aplinkosaugos klausimais Makedonijoje. Pernai Lietuvos aplinkos ekspertai kartu su austrais ir olandais laimėjo vandens valdymo projektą. Be to, nuo 2010 m., kai Lietuvos institucijos įsitraukė į ES Dvynių programą Makedonijoje, lietuviai šioje šalyje padėjo modernizuoti darbo rinką, kėlė švietimo sistemos kokybę, gerino personalo valdymo sistemas, taip pat trijuose projektuose dalijosi ES lėšų administravimo patirtimi. Šiemet Lietuvos muitinės departamentas su Austrija pradeda Makedonijos muitinės modernizavimui skirtą Dvynių projektą.

  Europos Komisijos finansuojama ES Dvynių programa remia skirtingų šalių giminingų institucijų bendradarbiavimą, stiprina šalių paramos gavėjų administravimo gebėjimus, padeda joms įgyvendinti būtinas reformas. Lietuva šioje ES programoje ekspertinę paramą teikia nuo 2004 m. ir yra laimėjusi 85 ES Dvynių projektų atrankas už daugiau kaip 77 milijonus eurų. Lietuvos laimėtų ES Dvynių projektų skaičiui išaugus nuo aštuonių 2014 m. iki aštuoniolikos 2016 m., Europos Komisijos duomenimis, Lietuva šioje programoje yra viena sėkmingiausių ES šalių. Šiemet Lietuvos laimėjimų sąraše jau 7 Dvynių projektai už bendrą 8,1 mln. eurų sumą.

  Apie ES Dvynių programą plačiau skaitykite čia.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »

  Rugsėjo 27 dieną Europos Sąjungos delegacijos Baltarusijoje pranešė, kad Vokietijos, Lietuvos ir Lenkijos konsorciumo pateiktas ES Dvynių programos projekto „Baltarusijos nacionalinio banko stiprinimas“ pasiūlymas laimėjo atranką. Projekto tikslas – sustiprinti Baltarusijos nacionalinio banko gebėjimus efektyviai vykdyti pagrindines funkcijas, susijusias su pinigų politika, finansiniu stabilumu ir efektyviomis, patikimomis bei saugiomis mokėjimų sistemomis, apgalvotai valdant su šiomis operacijomis susijusias finansines rizikas.

  Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »

  Europos Sąjungos delegacija Azerbaidžane pranešė, kad Prancūzijos, Lietuvos ir Latvijos konsorciumas laimėjo atranką ES Dvynių programos  projektui „Parama stiprinant Azerbaidžano aukštojo mokslo sistemą“ įgyvendinti. Tai jau aštuntas Lietuvos laimėtas ES Dvynių programos projektas Azerbaidžane ir antras šiais metais, kas akivaizdžiai liudija stiprėjančius šalių ryšius ir išaugusį pasitikėjimą Lietuvos institucijomis ir ekspertais. 

  Makedonija6.jpg

  Rugsėjo 8 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pasveikino Makedonijos Respublikos užsienio reikalų ministrą Nikola Dimitrov Nepriklausomybės dienos proga ir palinkėjo šios šalies žmonėms sėkmės bei gerovės.

  Dvišaliai santykiai »

  Liepos 28 dieną Europos Sąjungos delegacija Gruzijoje informavo, kad Lietuva, kaip jaunesnioji partnerė, kartu su Jungtine Karalyste laimėjo ES Dvynių projektą „Techninės ir statybos priežiūros agentūros  gebėjimų stiprinimas plėtojant rinkos priežiūros sistemą Gruzijoje". Tai jau antras šiais metais Gruzijoje laimėtas projektas.

  Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »
  ES Dvyniai.jpg

  Turkijos Europos Sąjungos reikalų ministerija pranešė, kad Lietuva įgyvendins ES Dvynių programos projektą, skirtą stiprinti Turkijos žandarmerijos centrinės vadavietės gebėjimus teikti pagalbą smurtą patiriančioms moterims ir vaikams.

  Europos Sąjunga »
  ES Dvyniai.jpg

  Jordanijos planavimo ir tarptautinio bendradarbiavimo ministerija pranešė, kad Lietuvos ir Suomijos konsorciumui patikėta įgyvendinti Europos Sąjungos Dvynių programos projektą Jordanijos Viešojo saugumo direktorato / Sienų ir apgyvendinimo departamento gebėjimams stiprinti.

  Europos Sąjunga »

  Naujienlaiškio prenumerata