Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Ministras Linas Linkevičius lankysis Skopjėje

Sukurta 2019.01.27 / Atnaujinta 2019.01.27 10:45

Sausio 28 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius su oficialiu vizitu lankysis Makedonijos sostinėje Skopjėje.

Vizito metu ministras susitiks su užsienio reikalų ministru Nikola Dimitrovu ir kitais aukščiausiais Makedonijos pareigūnais. Susitikimų metu ketinama aptarti Makedonijos narystės ES ir NATO siekius, Lietuvos ir Makedonijos dvišalį bendradarbiavimą, situaciją Vakarų Balkanuose. Užsienio reikalų ministrai dalyvaus viešojoje paskaitoje, kurios metu aptars saugumo iššūkius.

Makedonija nuo 2005 metų yra ES šalis kandidatė, 2018 metais Makedonija pakviesta tapti NATO nare. 2018 metų birželio 17 dieną pasirašytas Prespos susitarimas tarp Graikijos ir Makedonijos, kurį jau ratifikavo abiejų šalių parlamentai. Pagal susitarimą Makedonija pakeis pavadinimą ir taps Šiaurės Makedonija, o Graikija savo ruožtu nebeprieštaraus Šiaurės Makedonijos narystei ES ir NATO – taip bus užbaigtas 27 metus trukęs ginčas.

Lietuvos ir Makedonijos diplomatiniai santykiai užmegzti 1995 metų liepos 11 dieną.

Susijusios naujienos Visos naujienos »
40039917403_437dc185fd_b-1.jpg

Vasario 6 dieną Lietuvos nuolatinis atstovas prie NATO, ambasadorius Vytautas Leškevičius kartu su kitais sąjungininkų atstovais pasirašė protokolą dėl būsimos Šiaurės Makedonijos Respublikos prisijungimo prie Šiaurės Atlanto sutarties. Iškilminga pasirašymo ceremonija surengta NATO būstinėje Briuselyje.

Daugiašaliai santykiai »
sutartis1.jpg

Sausio 28-29 dienomis Makedonijoje viešintis užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitikimuose su aukščiausiais Makedonijos valdžios pareigūnais aptarė dvišalio bendradarbiavimo stiprinimo galimybes, situaciją Vakarų Balkanų regione, aktualius regioninio saugumo ir bendradarbiavimo klausimus.

Dvišaliai santykiai »

Lietuva sveikina istorinio Graikijos ir Makedonijos susitarimo dėl Makedonijos pavadinimo keitimo į Šiaurės Makedonijos Respubliką ratifikavimą Graikijos parlamente. Tai – pavyzdys, kad susitaikymas tarp skirtingų tautų nepaisant ilgus metus trunkančių nesutarimų yra įmanomas.

Naujienos »
20181205_104103_resized.jpg

Gruodžio 5 dieną Briuselyje Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su Makedonijos užsienio reikalų ministru Nikola Dimitrovu. Ministras patvirtino Lietuvos pasirengimą suteikti Makedonijai politinę ir praktinę paramą šalies stojimo į ES ir NATO kelyje.

Daugiašaliai santykiai »
Makedonija6.jpg

Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius rugsėjo 8 dieną Nepriklausomybės dienos proga pasveikino Makedonijos užsienio reikalų ministrą Nikolą Dimitrovą ir palinkėjo Makedonijai bei jos žmonėms klestėjimo ir gerovės.

Dvišaliai santykiai »

Naujienlaiškio prenumerata