Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Ministras Linas Linkevičius pasveikino Lenkiją nepriklausomybės dienos proga

Sukurta 2020.11.11 / Atnaujinta 2020.11.11 10:18
  Ministras Linas Linkevičius pasveikino Lenkiją nepriklausomybės dienos proga

  Lapkričio 11 dieną ministras Linas Linkevičius nepriklausomybės dienos proga pasveikino Lenkijos užsienio reikalų ministrą Zbigniew Rau.

  „Ši diena yra labai svarbi ir mums, nes Lietuva tampriai susijusi su Lenkija ne tik saugumo, gynybos ar ekonominiais interesais, esamomis ir dar įgyvendinamomis energetikos ir transporto jungtimis, bendrais tikslais Europoje, bet ir bendra ilgaamže istorija bei itin aktyviu ir turtingu kultūriniu bendradarbiavimu bei visuomeniniais ryšiais“, – laiške kolegai iš Lenkijos teigė Lietuvos užsienio reikalų ministras.

  Sveikinime ministras priminė abi šalis siejančios istorijos įvykius, tokius kaip Lenkijos karaliaus ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio Žygimanto Augusto 500 metų gimimo sukaktis ir 1791 metų gegužės 3 dienos Abiejų Tautų Respublikos Konstitucijos ir Tarpusavio įžadų metai.

  „Istorinės atminties pozityvas formuoja palankų foną mūsų kasdieniam bendradarbiavimui“, – teigė L. Linkevičius.

  Kitais metais sukanka 30 metų kai Lietuva ir Lenkija atkūrė diplomatinius santykius.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »

  Rugsėjo 14 dieną Estija, Graikija, Italija, Latvija, Lenkija ir Lietuva Tarptautinės atominės energijos agentūros (TATENA) generaliniam direktoriui ir Branduolinės saugos konvencijos (BSK) šalims išplatino bendrą pareiškimą dėl Baltarusijos atominės elektrinės.

  Daugiašaliai santykiai »
  mok2.jpg

  Rugsėjo 1 dieną Lietuvos konsulato Seinuose vadovas ambasadorius Remigijus Motuzas susitiko su Seinų lietuvių „Žiburio“ mokyklos pedagogais. Mokykloje naujus mokslo metus pradeda daugiau nei 100 mokinių ir profesionalūs visų mokomųjų dalykų pedagogai.

  Atstovybių naujienos » Užsienio lietuviai »
  49393759047_d655185fcb_o.jpg

  Rugpjūčio 6 dieną vykusio pokalbio metu ministras Linas Linkevičius su Lenkijos kolega Jaceku Czaputowicziumi aptarė situaciją Baltarusijoje. Ministrai sutarė ir toliau atidžiai stebėti padėtį kaimyninėje valstybėje, koordinuoti tarpusavio veiksmus, pabrėžė koordinacijos svarbą Europos Sąjungos lygmeniu.

  Dvišaliai santykiai »

  Liepos 28 dieną Liubline (Lenkijoje) vyko Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos užsienio reikalų ministrų susitikimas, kuriame aptarta saugumo situacija regione, Ukrainos reformų procesas. Ministrai taip pat pasidalino nuomonėmis apie Rusijos veiksmus regione, situaciją Baltarusijoje prieš prezidento rinkimus.

  Daugiašaliai santykiai »
  109585293_1743858039089986_5974827284560607130_n.jpg

  Liepos 19-ąją Ščecine ir Pščelnike, Lenkijoje, buvo paminėtos S. Dariaus ir S. Girėno legendinio transatlantinio skrydžio 87-osios metinės. Pagerbiant pilotų atminimą, aukotos Mišios Šv. Jokūbo katedroje Ščecine ir „Lituanicos“ sudužimo vietoje Pščelniko miške prie S. Dariaus ir S. Girėno paminklo.

  Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
  Su Seinų burmistru.jpg

  Liepos 6 dieną ministras Linas Linkevičius lankėsi Seinuose ir Punske (Lenkija). Susitikime su Seinų miesto burmistru A. Nowalskiu ir Seinų apskrities vadovais ministras aptarė Lietuvos ir Lenkijos regioninio bendradarbiavimo stiprinimo galimybes.

  Dvišaliai santykiai »