Temos Žymėti visasAtžymėti visus

ministras.jpg

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Moldovos muitinę modernizuos bendros Lietuvos ir Italijos ekspertų pajėgos

Sukurta 2017.06.09 / Atnaujinta 2017.06.09 15:30

Europos Sąjungos Dvynių programos projektą „Parama Moldovos muitinės tarnybos modernizavimui pagal Asociacijos susitarimo reikalavimus“ laimėjo ir įgyvendins Lietuvos ir Italijos konsorciumas, – pranešė ES delegacija Kišiniove.

Lietuvos vadovaujama Lietuvos ir Italijos muitinių ekspertų komanda padės Moldovos muitinės tarnybai pagal tarptautinius reikalavimus sustiprinti prekių judėjimo kontrolę Moldovos pasienyje bei supaprastinti prekybos prekėmis formalumus. Dvejų metų trukmės projektui įgyvendinti Europos Komisija skiria 1 milijoną eurų.

Šis projektas – septintas Lietuvos institucijų įgyvendinamas Dvynių projektas Moldovoje. Lietuvos institucijų bendradarbiavimas su Moldova įgyvendinant Dvynių projektus prasidėjo 2010 metais, kai vadovaujant Jungtinei Karalystei buvo įgyvendinti du projektai maisto saugos ir vartotojų apsaugos klausimais. Po to, kai Lietuva 2014 m laimėjo ir sėkmingai įgyvendino dvejų metų Dvynių projektą valstybės tarnybai modernizuoti, Moldova nuolat renkasi Lietuvos vadovaujamus projektų pasiūlymus. Nuo 2016 m. su jaunesniaisiais partneriais iš Lenkijos, Latvijos, Švedijos, Rumunijos ir Suomijos Lietuva laimėjo ir vykdo ilgalaikius projektus vaistų ir medicinos prietaisų standartų, maisto saugos kontrolės, korupcijos prevencijos ir tyrimo klausimais.

Europos Komisijos finansuojama ES Dvynių programa remia skirtingų šalių giminingų institucijų bendradarbiavimą, stiprina šalių paramos gavėjų administravimo gebėjimus, padeda joms įgyvendinti būtinas reformas. Lietuva šioje ES programoje ekspertinę paramą teikia nuo 2004 m. ir yra laimėjusi 84 ES Dvynių projektų atrankas už daugiau kaip 76 milijonus eurų. Europos Komisijos 2014–2016 metų duomenimis, Lietuva ES Dvynių programoje yra viena sėkmingiausių ES šalių. Per šį laikotarpį Lietuvos laimėtų ES Dvynių projektų skaičius išaugo nuo aštuonių 2014 m. iki aštuoniolikos 2016 m. Šiemet Lietuvai dalyvaujant jau laimėti 6 ES Dvynių projektai, kuriems įgyvendinti Europos Komisija iš viso skiria 7 mln. eurų sumą.

Apie ES Dvynių programą plačiau skaitykite čia.

 

Susijusios naujienos Visos naujienos »

Liepos 28 dieną Europos Sąjungos delegacija Gruzijoje informavo, kad Lietuva, kaip jaunesnioji partnerė, kartu su Jungtine Karalyste laimėjo ES Dvynių projektą „Techninės ir statybos priežiūros agentūros  gebėjimų stiprinimas plėtojant rinkos priežiūros sistemą Gruzijoje". Tai jau antras šiais metais Gruzijoje laimėtas projektas.

Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »
ES Dvyniai.jpg

Turkijos Europos Sąjungos reikalų ministerija pranešė, kad Lietuva įgyvendins ES Dvynių programos projektą, skirtą stiprinti Turkijos žandarmerijos centrinės vadavietės gebėjimus teikti pagalbą smurtą patiriančioms moterims ir vaikams.

Europos Sąjunga »
ES Dvyniai.jpg

Jordanijos planavimo ir tarptautinio bendradarbiavimo ministerija pranešė, kad Lietuvos ir Suomijos konsorciumui patikėta įgyvendinti Europos Sąjungos Dvynių programos projektą Jordanijos Viešojo saugumo direktorato / Sienų ir apgyvendinimo departamento gebėjimams stiprinti.

Europos Sąjunga »
ES Dvyniai.jpg

Europos Sąjungos Dvynių programos projektą Makedonijos gamtos apsaugai stiprinti įgyvendins keturis konkurentus nurungęs Suomijos ir Lietuvos konsorciumas. Šį, jau devintą, Lietuvos Dvynių projektą Makedonijoje įgyvendins Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos.

Europos Sąjunga »
ES Dvyniai.jpg

Birželio 9 dieną Kroatijos sostinėje Zagrebe įvyko Europos Sąjungos Dvynių programos projekto „Pėdsakų rinkimas ant drabužių - nuo nusikaltimo vietos iki teismo ekspertų ataskaitų“ uždarymo renginys. Projektas bendram darbui subūrė Kroatijos ir Lietuvos atsakingų teisėtvarkos institucijų atstovus, dirbančius kriminalistikos ir teismo ekspertizės srityje.

Europos Sąjunga » Atstovybių naujienos »
ES Dvyniai.jpg

Europos Sąjungos delegacija Moldovoje pranešė, kad ES Dvynių projektą korupcijos nusikaltimų prevencijos ir tyrimo srityje laimėjo ir įgyvendins Lietuvos, Rumunijos ir Suomijos konsorciumas.

Europos Sąjunga »

Naujienlaiškio prenumerata