Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Pėčo universitete Vengrijoje atidaryta paroda apie Lietuvos dainų šventes

Sukurta 2019.03.26 / Atnaujinta 2019.03.26 13:38
   Pėčo universitete Vengrijoje atidaryta paroda apie Lietuvos dainų šventes
   Pėčo universitete Vengrijoje atidaryta paroda apie Lietuvos dainų šventes
   Pėčo universitete Vengrijoje atidaryta paroda apie Lietuvos dainų šventes

   Kovo 22 dieną Lietuvos ambasadorė Vengrijoje Rasa Kairienė Pėčo universitete atidarė fotografijų parodą „Tai mūsų namai...“, kurioje pasakojama apie Lietuvos dainų švenčių tradicijas.

   Įžanginėje kalboje ambasadorė ir fakulteto dekanas prof. Tamašas Lakneris pabrėžė Baltijos tautų – ypač Lietuvos – tradicijas emocijas reikšti kolektyviniu muzikavimu.

   „Į iššūkius, o kartais ir realią smurto grėsmę, mes atsakydavome vieningu dainavimu. Ir tai veikė“, – teigė ambasadorė paminėdama, kad daina buvo ir yra stipri pasipriešinimo jėga. Ji kvietė susipažinti su ekspozicija, o taip pat pasiimti lankstinukų ir knygų  apie Lietuvos kultūrą bei galimybes studijuoti Lietuvoje.

   Lietuviška paroda Pėčo universitete – tai pirmasis Lietuvos renginys tradiciniame Pėčo „Tarptautiniame pavasario festivalyje“, įtrauktas į Europos savaitės renginių programą. Fotografijų parodą „Tai mūsų namai...“ parengė Lietuvos nacionalinis kultūros centras.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   Ministras susitiko su Vengrijos ambasadoriumi Gaboru Ditshaziu.jpg

   Kovo 25 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su naujuoju Vengrijos ambasadoriumi Gaboru Ditshaziu (Gábor Diczházi), kuris kovo 4 dieną įteikė skiriamuosius raštus Lietuvos Respublikos Prezidentei Daliai Grybauskaitei. Susitikime aptartas saugumas regione ir dvišalis bendradarbiavimas.

   Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla »
   IMG_2806_mod.jpg

   Kovo 6 dieną Lietuvos, Latvijos ir Estijos ambasados Vengrijoje prisijungė prie Ukrainos ambasados iniciatyvos ir surengė konferenciją–apvalaus stalo diskusiją „DE-OCCUPATION OF CRIMEA: the West’s non-recognition policy and the Baltic lessons learned“.

   Atstovybių naujienos »
   Viceministro susitikimas su Vengrijos ambasadoriumi.jpg

   Kovo 4 dieną užsienio reikalų viceministras Darius Skusevičius susitiko su naujuoju Vengrijos  ambasadoriumi Gaboru Ditshaziu, kuris tą pačią dieną įteikė skiriamuosius raštus Lietuvos prezidentei Daliai Grybauskaitei.

   Dvišaliai santykiai »
   87490_f57bb12d13577a1b0e33b3053fcffd7a.jpg

   Gruodžio 6 dieną Budapešte, ELTE Universitete, Lietuvos ambasados Vengrijoje iniciatyva vyko ELTE ir Vilniaus universitetų istorikų konferencija, skirta istoriniams Lietuvos ir Vengrijos ryšiams aptarti.

   Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
   Ministras susitinka su Vengrijos ambasadoriumi (2).JPG

   Lapkričio 27 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su kadenciją baigiančiu Vengrijos ambasadoriumi Lietuvai Zoltanu Jancsi. Ministras padėkojo ambasadoriui už Vengrijos vaidmenį stiprinant Lietuvos ir Baltijos šalių saugumą ir asmeninį indėlį plėtojant dvišalius santykius, visų pirma ekonomikos srityje.

   Dvišaliai santykiai »
   +IMG_4522.JPG

   Spalio 27 dieną Budapešto Šv. Stepono bazilikoje vyko Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui skirtas Vilniaus universiteto studenčių ir absolvenčių choro „Virgo“ koncertas.

   Atstovybių naujienos »

   Naujienlaiškio prenumerata