Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

URM su JAV ekspertais aptartos hibridinio ir konvencinio pobūdžio grėsmės

Sukurta 2017.03.30 / Atnaujinta 2017.03.30 13:42
   URM su JAV ekspertais aptartos hibridinio ir konvencinio pobūdžio grėsmės
   URM su JAV ekspertais aptartos hibridinio ir konvencinio pobūdžio grėsmės

   Lietuvos užsienio reikalų viceministras Darius Skusevičius kartu su Užsienio reikalų ir Krašto apsaugos ministerijų pareigūnais kovo 30 dieną Vilniuje susitiko su įtakingais Jungtinių Amerikos Valstijų saugumo ir gynybos ekspertais iš JAV analitinio centro „Atlantic Council“, įsikūrusio Vašingtone.

   JAV atstovai lankosi Lietuvoje pagal Krašto apsaugos ministerijos ir „Atlantic Council“ vykdomą projektą „Saugumo stiprinimas ir kova prieš konvencines ir hibridines grėsmes Šiaurės Rytų Europoje“.

   Lietuvos diplomatų ir JAV saugumo politikos ekspertų susitikime Užsienio reikalų ministerijoje buvo aptartos hibridinio ir konvencinio pobūdžio grėsmės Lietuvos ir viso regiono saugumui. Akcentuota būtinybė stiprinti Lietuvos visuomenės atsparumą bandymams pakirsti šalies gyvybines funkcijas.

   Diskutuota apie galimas priemones, reaguojant į Rusijos veiksmus ir jų pasekmes strateginei aplinkai.

   Susitikime pabrėžta JAV nuolatinio ir ilgalaikio JAV karių buvimo dvišaliu pagrindu Estijoje, Latvijoje, Lietuvoje strateginė svarba. Taip pat akcentuota daugianacionalinių NATO pajėgų buvimo Baltijos valstybėse svarba.

   JAV atstovai buvo patikinti dėl tvirto Lietuvos įsipareigojimo JAV vadovaujamai koalicijai kovoje prieš tarptautinį terorizmą ir prieš „Islamo valstybę“.

   Diskusijų metu taip pat buvo išsakytas susirūpinimas dėl Baltarusijoje statomos Astravo atominės elektrinės (AE). Buvo atkreiptas JAV ekspertų dėmesys į keliamą grėsmę ne tik Lietuvos, bet ir viso Baltijos regiono saugumui.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   IMG_5875.JPG

   Visuomet judrioje JAV sostinės Vašingtono „Union“ stotyje gegužės 23 dieną buvo pristatytas žymaus JAV lietuvių menininko Ray Bartkaus kūrinys „Sodai“.

   Kultūros renginiai » Atstovybių naujienos »

   Lietuvos užsienio  reikalų viceministras Albinas Zananavičius gegužės 22 dieną Briuselyje dalyvavo Europos Sąjungos Užsienio reikalų tarybos prekybos klausimais susitikime.

   Europos Sąjunga »
   111.jpg

   Gegužės 16 dieną Vašingtone Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, kartu su Latvijos ir Estijos užsienio reikalų ministrais Edgaru Rinkēvičiumi bei Svenu Mikseriu susitiko su Jungtinių Amerikos Valstijų prezidento nacionalinio saugumo patarėju Johnu R. Boltonu.

   Dvišaliai santykiai » NATO ir tarptautinis saugumas »

   Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius balandžio 27 dieną pasveikino pradėjusį eiti pareigas naująjį Jungtinių Amerikos Valstijų valstybės sekretorių Mike Pompeo.

   Dvišaliai santykiai »

   Atsakydamos į įtariamą cheminio ginklo ataką Sirijoje, Jungtinės Amerikos Valstijos, Prancūzija ir Didžioji Britanija pradėjo karinę operaciją Sirijoje, kuria siekiama sunaikinti Sirijos režimo cheminio ginklo pajėgumus.

   Kalbos, pareiškimai »
   holokausto paroda.jpg

   Balandžio 12 dieną, minint Holokausto atminties dieną, Lietuvos ambasadoje Vašingtone buvo atidaryta Prano Morkaus paroda „Vienas iš septynių amžių“, koncertavo Lietuvos smuikininkas Borisas Traubas ir  „The American Virtuosi“, kurie atliko Lietuvos ir užsienio kompozitorių kūrinius žydų muzikinio paveldo tema, buvo pristatyta Lietuvos žydų istorija. 

   Dvišaliai santykiai » Kultūros renginiai »

   Naujienlaiškio prenumerata