Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Uzbekistane aptartos dvišalių ekonominių santykių skatinimo perspektyvos

Sukurta 2018.05.09 / Atnaujinta 2018.05.09 09:24
  Uzbekistane aptartos dvišalių ekonominių santykių skatinimo perspektyvos

  Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius gegužės 7-8 dienomis su darbo vizitu lankėsi Uzbekistane. Vizito tikslas – skatinti dvišalius ekonominius–prekybinius santykius su šia sparčiai besivystančia Vidurinės Azijos valstybe.

  „Lietuvos eksportas į Uzbekistaną nuosekliai auga, tačiau bendradarbiavimas apsiriboja vos keletu sektorių. Turime gilinti bendradarbiavimą ir plėsti ryšius. Lietuva turi puikiai išvystytą transporto infrastruktūrą, tad galėtų tapti vartais Uzbekistano prekėms į Europos Sąjungos rinką“, – sakė ministras L. Linkevičius.

  Susitikimuose su Uzbekistano užsienio reikalų ministru Abdulazizu Kamilovu, užsienio prekybos ir žemės ūkio ministrais bei kitais pareigūnais, be susitarimų ekonomikos, turizmo ir žemės ūkio srityse, nuspręsta atgaivinti tarpvyriausybinės komisijos darbą – jos posėdis turėtų įvykti 2018 metų pabaigoje Taškente.

  Ministrą lydėjo Lietuvos verslo delegacija, atstovaujanti logistikos, švietimo, žemės ūkio, bei metalurgijos sektorius. Bendradarbiaujant su Uzbekistano prekybos ir pramonės rūmais surengtas Lietuvos ir Uzbekistano verslo apskirto stalo susitikimas.

  Uzbekistanas, turintis 32 milijonus gyventojų, yra viena didžiausių rinkų Vidurinėje Azijoje. Naujojo Uzbekistano prezidento Šavkato Mirzijojevo pradėtų plataus masto reformų dėka, sparčiai liberalizuojama šalies ekonomika vis labiau atkreipia ir Lietuvos verslo dėmesį.

  Tai – pirmasis užsienio reikalų ministro vizitas Uzbekistane. Lietuvos ir Uzbekistano diplomatiniai santykiai užmegzti 1992 metų rugpjūčio 5 dieną. Uzbekistanui yra akredituota Lietuvos ambasada Maskvoje, o Lietuvai – Uzbekistano ambasada Rygoje.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  1214uzbekistanas.jpg

  Gruodžio 13 dieną Uzbekistane vyko Lietuvos ir Uzbekistano politinės konsultacijos, kurioms vadovavo abiejų šalių užsienio reikalų viceministrai – Darius Skusevičius ir Dilšodas Achatovas.

  Dvišaliai santykiai »

  Naujienlaiškio prenumerata