Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Užsienio lietuviai prisijungė prie pagarbos bėgimo kovojusiems už laisvę atminti

Sukurta 2019.01.12 / Atnaujinta 2019.01.15 08:47
   Užsienio lietuviai prisijungė prie pagarbos bėgimo kovojusiems už laisvę atminti
   Užsienio lietuviai prisijungė prie pagarbos bėgimo kovojusiems už laisvę atminti
   Užsienio lietuviai prisijungė prie pagarbos bėgimo kovojusiems už laisvę atminti
   Sausio13_2019.jpeg Užsienio lietuviai prisijungė prie pagarbos bėgimo kovojusiems už laisvę atminti
   Užsienio lietuviai prisijungė prie pagarbos bėgimo kovojusiems už laisvę atminti

   Sausio 12 dieną, Lietuvoje minint 28-ąsias Sausio 13-osios įvykių metines, Lietuvos atstovybių užsienyje organizuotame pagarbos bėgime „Gyvybės ir mirties keliu“ aktyviai dalyvavo užsienio lietuviai.

   Briuselyje pagarbos bėgimas organizuotas jau šeštąjį kartą, jame dalyvavo 130 lietuvių ir jų draugų iš Belgijos, Italijos, Jungtinės Karalystės, Lenkijos, Portugalijos ir Prancūzijos. Bėgime dalyvavo ir 30 vaikų. Jauniausiai šių metų bėgikei – penkeri. Visi vaikai startavę su šūkiu „Už laisvą Lietuvą!” entuziastingai įveikė 2 kilometrų trasą.

   Bėgimas Briuselyje simboliškai prasidėjo tą pačią akimirką, kai tūkstančiai bėgikų Vilniuje pajudėjo nuo Antakalnio kapinių Televizijos bokšto link. Briuselyje 5 ir 9 kilometrų trasos driekėsi nuo centrinio Briuselio Cinquantenaire parko iki Lietuvos nuolatinės atstovybės ES. Starto vieta neatsitiktinė – Cinquantenaire parke stūksantys pagrindiniai pastatai buvo suprojektuoti Belgijos nepriklausomybės penkiasdešimtmečiui paminėti.  Visi bėgimo dalyviai buvo apdovanoti tokiais pat atminimo medaliais kaip ir bėgikai Vilniuje. Taip Belgijos lietuviai ir jų draugai simboliškai tapo 28-ąjį kartą Vilniuje vykusio bėgimo dalimi.

   Lietuvos Respublikos ambasada Ispanijos Karalystėje pagarbos bėgimą surengė Madrido parke La Casa de Campo. Prieš startą susirinkusieji  tylos minute pagerbė Sausio 13-osios aukas. Bėgimo dalyviai įveikė devynių kilometrų distanciją, simbolizuojančią atstumą tarp Antakalnio kapinių ir Televizijos bokšto. Nebėgantys renginio svečiai laisvės aukų atminimą galėjo pagerbti žingsniuodami 4,5 km solidarumo ratą. Į renginį susirinko lietuvių bendruomenės atstovai, Estijos, Latvijos, Liuksemburgo, Slovėnijos ir kitų ambasadų atstovai bei vietos sportininkai. Visiems dalyviams įteikti „Gyvybės ir Mirties kelio“ medaliai.

   Suomijos lietuviai taip pat prisijungė prie tradicinio bėgimo. Helsinkyje laisvės gynėjams atminti buvo galima bėgti 2 ir 5 km. Bėgimo dalyviams įteikti atminimo medaliai.

   Berlyne, Vokietijoje, simbolinis bėgimas „Gyvybės ir mirties keliu“ organizuotas sausio 13-ąją. Jo dalyviai įveikė maršrutą nuo Obelisko Kovo 11-ajai Berlyno Charlottenburgo parke iki Lietuvos Respublikos ambasados Berlyne pastato.

   Lietuvos ambasada Vašingtone Laisvės gynėjų dieną taip pat surengė simbolinį pagarbos bėgimą, kuriame dalyvavo gausus būrys JAV gyvenančių lietuvių, Lietuvos draugų, Lietuvos ir kitų šalių diplomatų. Simbolinio bėgimo Vašingtone trasa driekėsi nuo JAV Kapitolijaus link Abraomo Linkolno memorialo ir atgal. Dalyviai bėgdami ar eidami įveikė kiek trumpesnę distanciją iki Vašingtono monumento.

   Tradicinis Sausio 13–osios minėjimas surengtas Lietuvos ambasadoje Minske. Jame  dalyvavo ir Baltarusijos visuomeninių organizacijų atstovai, tragiškų 1991 metų sausio 13-osios įvykių liudininkai.  Šia proga ambasados kieme buvo sukurtas simbolinis laužas, susirinkusiems parodyti autentiški filmuoti kadrai iš sausio 13-osios, prisimintas nelengvas kelias į tautos laisvę ir tarptautinį nepriklausomos ir laisvos valstybės pripažinimą.

   Sausio 13 d. taip pat vyko jau tradiciniu tapęs Airijos lietuvių bėgikų klubo rengiamas bėgimas kuris simboliškai prasideda ir baigiasi ambasadoje, o maršrutas veda pro Airijos parlamento rūmus ir Nacionalinės televizijos bokštą. Bėgime dalyvavo gausus būrys tautiečių, gyvenančių Dubline ir kituose Airijos miestuose.

   Tą pačią dieną laisvės gynėjų bėgimas surengtas ir San Paule. Į jį Brazilijos lietuvius ir Lietuvos draugus subūrė Lietuvos generalinis konsulatas San Paule.

   Lietuvos ambasadoje Vienoje minisnt Laisvės gynėjų dieną buvo pristatytas Gražinos Ručytės-Landsbergienės ir Agnės Marcinkevičiūtės dokumentinis filmas „Vytautas Landsbergis – laisvės keliu“, kuriame apžvelgiami 1990-1992 metų svarbiausi atkurtos Nepriklausomos Lietuvos politiniai įvykiai.  Vakaro garbės svečias Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras, Lietuvos Respublikos ambasadorius prie Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos bei kitų tarptautinių organizacijų Vienoje Aurimas Taurantas pasidalino j prisiminimais apie lemtingosios Sausio 13-osios nakties įvykius Parlamente.

   Lietuvos ambasada Austrijoje kartu su Austrijos lietuvių jaunimo sąjunga taip pat organizavo bei dalyvavo jau tradiciniu tapusiame pagarbos bėgime „Gyvybės ir mirties keliu“ Vienos Praterio parke.

   Pagerbiant Sausio 13-ąją žuvusius laisvės gynėjus sausio 13-sios vakare Lietuvos ambasados Ukrainoje kieme buvo uždegtas simbolinis atminimo laužas.  Prie laužo susirinko apie septyniasdešimt svečių: lietuvių bendruomenė, 1991 metų sausio įvykių Lietuvoje dalyviai iš Ukrainos, Ukrainos politikai ir visuomenės veikėjai, žurnalistai ir verslininkai. Vakaras prasidėjo tylos minute pagerbiant tragiškų 1991 m. sausio įvykių aukas. Visus susirinkusius pasveikino Lietuvos ambasadorius Ukrainoje Marius Janukonis, savo kalboje pažymėdamas ukrainiečių paramą Lietuvai prieš 28-rius metus. Savo atsiminimais apie sausio įvykius pasidalino buvęs ilgametis Lietuvos Radijo ir televizijos generalinis direktorius Audrius Siaurusevičius.

   Sausio 12-ją Kijeve buvo organizuotas pagarbos bėgimas „Gyvybės ir mirties keliu“. Begimė dalyvavo virš 20 ambasados darbuotojų, Kijevo lietuvių, vietos sportininkų.

   Paryžiuje lietuvių bendruomenės narių pagarbos bėgimą „Gyvybės ir mirties keliu“ organizavo Prancūzijos lietuvių bendruomenė ir Lietuvos ambasada Paryžiuje. Kartu su tautine atributika pasipuošusiais lietuviais Paryžiaus gatvėmis 9 kilometrus bėgo prancūzai ir latviai. Bėgimo pusiaukele buvo pasirinkta su Lietuva susijusi vieta – pačiame Paryžiaus centre, Ile-de la Cité saloje įsikūrusių Teisingumo rūmų Laikrodžio bokštas, ant kurio nuo 1585 m. puikuojasi Vytis.

   Niujorko lietuviai ir Lietuvos draugai taip pat prisijungė prie kitų lietuvių įvairiose pasaulio šalyse ir bėgo Niujorko Centriniame parke. Prieš startą susirinkusieji tylos minute pagerbė Sausio 13-osios aukas. Šiemet ketvirtą kartą vykusį pagarbos bėgimą organizavo Lietuvos Respublikos Generalinis konsulatas Niujorke, Niujorko lietuvių atletų klubas, Niujorko Maironio mokykla, Niujorko Neringos ir Tauro Tunto skautai ir Vilniaus sveikuolių klubas „Gilužis“.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   2020-01-14 Helsinkis - seminaras 1.jpg

   Sausio 14 dieną Lietuvos ambasadoje Suomijoje surengtas politinis seminaras tema „Baltijos valstybių nepriklausomybės atkūrimo 1990-1991 metais pripažinimas“. Šis renginys skirtas paminėti  Sausio 13-osios įvykius ir artėjantį Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30-metį.

   Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
   20200111_114920_resized_1.jpg

   Šeštadienį, sausio 11-ąją Vilniuje, minint 29-ąsias Sausio 13-osios įvykių metines, surengtame tradiciniame XXIX tarptautiniame pagarbos bėgime „Gyvybės ir mirties keliu“ dalyvavo ir Laisvės gynėjų atminimą pagerbė Lietuvos diplomatai ir Lietuvoje reziduojančio užsienio valstybių diplomatinio korpuso nariai.

   Daugiašaliai santykiai » Ministerijos naujienos »
   059 Filmo pristatymas.JPG

   Sausio 8 dieną Lietuvos ambasadorių klubas kartu su Užsienio reikalų ministerija surengė dokumentinio filmo „Pirmininko Diplomatija. Atkurtos Lietuvos kelias“ pristatymą bei susitikimą su profesoriumi Vytautu Landsbergiu, filmo sumanytoja Gražina Landsbergiene ir filmo režisiere  Agne  Marcinkevičiūte.

   Ministerijos naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »