Artimiausi renginiai
Užsienio reikalų ministerijos pareiškimas dėl politinės situacijos Sakartvele
Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija sunerimusi dėl pastaruoju metu susiklosčiusios politinės padėties Sakartvele. Parlamento sprendimas panaikinti pagrindinės opozicinės partijos Vieningojo nacionalinio judėjimo lyderio Nika Melia teisinę neliečiamybę ir galimas politiko suėmimas mažina dialogo tarp valdančiosios partijos ir opozicijos galimybę, kelia klausimų dėl selektyvaus teisingumo ir teisės viršenybės šalyje.
Apgailestaujame, kad Sakartvelo politiniai lyderiai iki šiol nepasinaudojo visomis galimybėmis išspręsti tarpusavio nesutarimus, susijusius su pernai rudenį vykusiais Parlamento rinkimais. Kviečiame Sakartvelo valdžią ir opoziciją atsisakyti veiksmų, vedančių į tolesnę aklavietę ir skaldančių visuomenę bei galimo jėgos panaudojimo prieš piliečius. Tolesnis situacijos eskalavimas tik dar labiau pakenks šalies ateities perspektyvoms. Esame įsitikinę, kad Sakartvelui būtinos valdžios institucijos, gebančios priimti žmonių interesus atitinkančius sprendimus tiek dėl pastarojo meto iššūkių, tiek dėl Europos Sąjungos ir Sakartvelo Asociacijos susitarimą įgyvendinančių reformų.
„Raginame mūsų partnerius Sakartvele atsitraukti nuo raudonųjų linijų ir pasinaudoti proga deeskaluoti situaciją bei ieškoti sprendimų, kaip normalizuoti padėtį ir sugrįžti į konstruktyvų politinį dialogą“, - sakė užsienio reikalų ministras Gabrielius Landbsergis.

Sausio 28 dieną užsienio reikalų viceministras Mantas Adomėnas dalyvavo nuotoliniame susitikime su Sakartvelo pirmuoju užsienio reikalų viceministru Vakhtangu Makharoblishviliu. Pokalbyje viceministrai aptarė Sakartvelo pastangas siekiant narystės Europos Sąjungoje ir NATO, politinę padėtį Sakartvele ir Pietų Kaukazo regione, pandemijos valdymo situaciją ir kitas aktualijas.
Spalio 31 dieną Sakartvelo (Gruzijos) piliečiai rinko naująjį parlamentą, priimsiantį svarbiausius šalies sprendimus artimiausiems ketveriems metus. Sveikiname Sakartvelą, įgyvendinusį rinkimų sistemos reformą ir sklandžiai surengusį rinkimus sudėtingomis COVID-19 pandemijos sąlygomis. Rinkėjų aktyvumas (56 procentai) rodo, kad, nepaisant pandemijos, Sakartvelo žmonėms rūpi šalies ateitis.

Spalio 30 dieną Lietuvos ambasadorius Sakartvele Andrius Kalindra įteikė skiriamuosius raštus Sakartvelo prezidentei Salomei Zurabišvili.

Spalio 28 dieną naujai paskirtas Lietuvos ambasadorius Sakartvele Andrius Kalindra įteikė skiriamųjų raštų kopijas Sakartvelo užsienio reikalų ministrui Davitui Zalkalianiui.

Liepos 3 dieną Kadenciją Sakartvele baigiantis Lietuvos ambasadorius Giedrius Puodžiūnas atsisveikino su Sakartvelo prezidente Salome Zourabichvili. Prezidentė ambasadoriui padėkojo už aktyvią veiklą plėtojant dvišalius santykius ir nuolatinę Lietuvos pagalbą Sakartvelui siekiant europinės ir euroatlantinės integracijos.