Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Užsienio reikalų ministras: svarbu būti aktyviems atstovaujant Lietuvos ekonominiams interesams

Sukurta 2017.06.02 / Atnaujinta 2017.06.02 14:40
   Užsienio reikalų ministras: svarbu būti aktyviems atstovaujant Lietuvos ekonominiams interesams
   Užsienio reikalų ministras: svarbu būti aktyviems atstovaujant Lietuvos ekonominiams interesams
   Užsienio reikalų ministras: svarbu būti aktyviems atstovaujant Lietuvos ekonominiams interesams
   Užsienio reikalų ministras: svarbu būti aktyviems atstovaujant Lietuvos ekonominiams interesams

   Birželio 2 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Vilniuje susitiko su Lietuvos garbės konsulais užsienyje ir Lietuvos diplomatais bei specialiaisiais atašė, dirbančiais ekonomikos srityje.

   „Gyvendami santykinio geopolitinio neapibrėžtumo ir didelės konkurencijos sąlygomis turime maksimaliai stiprinti Lietuvos ekonominius raumenis. Tai reikia daryti abiem – investicijų pritraukimo ir eksporto skatinimo – kryptimis. Nyderlandų „GeoPhy“ paslaugų centras, Austrijos „TGW Limited“ inžinerinių paslaugų centras, JAV medicininės įrangos gamintojo „Hollister“ ketinimai statyti gamyklą Kaune – keli vien pastarųjų mėnesių pavyzdžiai iliustruoja, kad esame patrauklūs ir realiai turime ką siūlyti potencialiems investuotojams. Dirbdami proaktyviai, išvien su kitomis institucijomis ir verslo atstovais turime siekti, kad Lietuva investuotojų žemėlapiuose būtų dar labiau matoma“, – akcentavo ministras. 

   Lietuvos diplomatijos vadovas taip pat pabrėžė, kad ne mažiau svarbi yra Lietuvos diplomatinių atstovų pagalba mūsų šalies įmonėms atveriant naujas rinkas, surandant prekybos partnerius, skatinant lietuviškų prekių ir paslaugų eksportą, įvažiuojamąjį turizmą.

   Gegužės 29–birželio 2 d. Lietuvoje vyko kasmetinis Lietuvos ekonominių atstovų suvažiavimas. Jame dalyvavo beveik šešiasdešimt Lietuvos ekonominių atstovų, dirbančių 37 pasaulio valstybėse ir 2 tarptautinėse organizacijose. Diplomatai ir specialieji atašė aptarė eksporto galimybes transporto ir pažangiųjų technologijų sektoriuose, rengė susitikimus su įmonėmis iš Klaipėdos, Šiaulių, Telšių, Mažeikių bei Tauragės apskričių, „Baltijos investuotojų forume“ diskutavo investicijų pritraukimo klausimais.

   Birželio 1–2 d. Lietuvoje taip pat viešėjo apie 30 Lietuvos garbės konsulų užsienyje, kurie dalyvavo Užsienio reikalų ministerijos kartu su „Investor‘s Forum“ ir „Kaunas In“ parengtoje programoje, skirtoje giliau susipažinti su Lietuvos investicijų aplinka bei potencialu eksporto, turizmo ir mokslo srityse.

   Daugiau nuotraukų rasite čia ir čia.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   IMG_2787 (002).jpg

   Rugsėjo 26 dieną Tamperėje (Suomija) vykstančioje didžiausioje Suomijoje inžinerijos pramonės parodoje „Alihankina“ surengtas Lietuvos verslo galimybių pristatymo renginys. Jį inicijavo ir organizavo Lietuvos Respublikos ambasada Suomijoje kartu su Lietuvos inžinerijos pramonės asociacija „Linpra“ bei Tamperės regiono prekybos rūmais.

   Atstovybių naujienos » Ekonominiai santykiai »
   Konsultacijos Bangladešas.jpg

   Rugpjūčio 31 dieną Vilniuje surengtos pirmosios Lietuvos ir Bangladešo politinės konsultacijos, kurioms vadovavo Lietuvos užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius ir Bangladešo užsienio reikalų ministerijos sekretorius dvišaliams santykiams Kamrulas Ahsanas.

   Dvišaliai santykiai » Ministerijos naujienos » Ekonominiai santykiai »
   tomas_razmus-4132.JPG

   Liepos 10 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministerijos Išorinių ekonominių santykių ir ekonominio saugumo politikos departamentas (IESPD) kartu su Personalo departamentu plačiai pravėrė duris visiems, besidomintiems darbo ekonominės diplomatijos srityje galimybėmis.

   Ministerijos naujienos »

   Naujienlaiškio prenumerata