Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Viceministras D. Skusevičius pabrėžė stiprėjantį tarptautinį NATO Energetinio saugumo kompetencijos centro vaidmenį

Sukurta 2018.11.13 / Atnaujinta 2018.11.13 15:18
   Viceministras D. Skusevičius pabrėžė stiprėjantį tarptautinį NATO Energetinio saugumo kompetencijos centro vaidmenį
   Viceministras D. Skusevičius pabrėžė stiprėjantį tarptautinį NATO Energetinio saugumo kompetencijos centro vaidmenį

   Lapkričio 12-13 dienomis Vilniuje įvyko NATO Energetinio saugumo kompetencijos centro Valdymo komiteto posėdis, kuriame buvo pritarta 2018 metų veikloms, patvirtinti 2019 metų planai bei centro veiklos strateginės gairės 2019-2024 metams. 

   „Augantis Transatlantinės saugumo ekspertų  bendruomenės dėmesys NATO Energetinio saugumo kompetencijos centro vykdomiems projektams bei intensyviai vykstančios Lenkijos ir Ukrainos prisijungimo prie centro procedūros neabejotinai liudija apie šio centro kuriamą pridėtinę vertę ir stiprėjantį tarptautinį vaidmenį“, – pažymėjo užsienio reikalų viceministras Darius Skusevičius, pirmininkavęs centro Valdymo komiteto posėdžiui.

   Viceministras atkreipė dėmesį, kad Lenkijos ir Ukrainos narystė gali sustiprinti ekspertinį centro potencialą, pakelti regioninio energetinio saugumo lygį ir paskatinti kitus strateginius partnerius aktyviau įsitraukti į centro veiklą. Auganti energetinio saugumo klausimų reikšmė NATO ir ES darbotvarkėse, poreikis stiprinti NATO rytinį flangą bei augantis centro ekspertų profesionalumas – tai veiksniai, skatinantys NATO nares ir partneres vis tampriau bendradarbiauti su šia Vilniuje veikiančia tarptautine organizacija. 

   Vienas sėkmingiausių NATO Energetinio saugumo kompetencijos centro projektų – jau tradicine tapusi tarptautinė konferencija ir pramonės paroda „Išmanieji energetikos sprendimai karyboje“, kuri šiemet vyks lapkričio 14-15 dienomis LITEXPO parodų rūmuose. Konferenciją Centras organizuoja kartu su Sakartvelo (Gruzijos) mokslinių tyrimų centru DELTA bei NATO naujųjų saugumo iššūkių skyriumi.

   NATO Energetinio saugumo kompetencijos centras buvo akredituotas 2012 metais, jam sutektas tarptautinės karinės organizacijos statusas. Centrą įsteigė Lietuva kartu su Estija, Latvija, Prancūzija, Italija ir Turkija, 2014 metais prie Centro prisijungė Sakartvelas ir Jungtinė Karalystė, 2017 metais – JAV ir Vokietija, o 2018 metais – Suomija.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   NATO1.jpg

   Gruodžio 7 dieną Ukrainos užsienio reikalų ministerijos Diplomatinėje Akademijoje vykusia konferencija „Ukrainos kelias į NATO: pasiekimai ir ateities perspektyvos” oficialiai pabaigta Lietuvos, kaip NATO kontaktinės ambasados Ukrainoje, vykdyta veikla.

   Dvišaliai santykiai »
   20181205_104103_resized.jpg

   Gruodžio 5 dieną Briuselyje Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su Makedonijos užsienio reikalų ministru Nikola Dimitrovu. Ministras patvirtino Lietuvos pasirengimą suteikti Makedonijai politinę ir praktinę paramą šalies stojimo į ES ir NATO kelyje.

   Daugiašaliai santykiai »

   Gruodžio 4-5 dienomis Briuselyje  posėdžiaujantys NATO užsienio reikalų ministrai pabrėžė, kad saugumas ir stabilumas euroatlantinėje erdvėje patiria bene rimčiausius iššūkius nuo Šaltojo karo pabaigos.

   Daugiašaliai santykiai »

   Gruodžio 4 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvavo NATO valstybių narių užsienio reikalų ministrų susitikime Briuselyje, kur kėlė atsako į Rusijos agresiją prieš Ukrainos laivus Kerčės sąsiauryje klausimą.

   Užsienio reikalų ministro veikla » NATO ir tarptautinis saugumas »
   20181204_105907.jpg

   Prieš šiandien prasidedantį NATO Užsienio reikalų ministrų susitikimą, ministras Linas Linkevičius su vyriausiuoju Aljanso pajėgų vadu Europoje gen. Curtisu M. Scaparrotti aptarė Lietuvos ir kitų Baltijos šalių saugumo ir gynybos stiprinimo klausimus.

   Daugiašaliai santykiai »

   Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Briuselyje gruodžio 4-5 dienomis dalyvaus NATO užsienio reikalų ministrų susitikime, kuriame paragins stiprinti sąjungininkų ir Aljanso paramą Ukrainai reaguojant į didėjančią įtampą Juodosios jūros regione.

   Daugiašaliai santykiai »

   Naujienlaiškio prenumerata