Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »
chervyen.jpg

Birželio 14 d. Lietuvos ir Lenkijos diplomatai pagerbė sovietinio režimo aukas Červenėje, kur prieš 80 metų, tūkstantis devyni šimtai keturiasdešimt pirmųjų birželį neteko gyvybių daugiau kaip du tūkstančiai lietuvių, lenkų, baltarusių, kitų tautybių nekaltų žmonių. Tūkstančiai politinių kalinių buvo pėsčiomis išvaryti iš Minsko kalėjimo link Červenės miestelio, kur buvo sušaudyti.
 

Istorinė, kultūros diplomatija »
chereja1.jpg

Gegužės 28 d. yra minima Oskaro Milašiaus gimimo diena. Pagerbdami šį prancūzų kalba rašiusį poetą ir žymų Lietuvos diplomatą, Lietuvos Respublikos laikinoji reikalų patikėtinė Asta Andrijauskienė ir Prancūzijos ambasadorius Nicolas de Bouillane de Lacoste apsilankė poeto gimtinėje Čerėjoje, kur padėjo gėlių prie O. Milašiui skirto atminimo ženklo, skaitė jo eiles lietuvių ir prancūzų kalbomis.

Istorinė, kultūros diplomatija »
2021-05-07.jpg

Lietuvos ir Lenkijos ambasadų Baltarusijoje laikinieji reikalų patikėtiniai kartu su kitų šalių diplomatais pagerbė Antrojo pasaulinio karo aukų atminimą. Minsko centre esančiose Karių kapinėse diplomatai padėjo gėlių ir pagerbė žuvusiųjų atminimą tylos minute.

Istorinė, kultūros diplomatija »
2904GPN_5279.jpg

Balandžio 29 d. Lietuvos ambasadoje Minske Lietuvos ir Lenkijos ambasados Baltarusijoje iškilmingai paminėjo pirmosios Europoje, 1791 metais Abiejų Tautų Respublikos Seimo Varšuvoje gegužės 3-ąją priimtos Konstitucijos 230-ąsias metines.

Istorinė, kultūros diplomatija »
1-05-IMG_9388.JPG

Balandžio 26 d. sukako 35-eri metai nuo didžiausios žmonijos istorijoje branduolinės nelaimės - Černobylio atominės elektrinės sprogimo.

Istorinė, kultūros diplomatija »
1-tomas_razmus-7916.jpg

2019 m. spalio 10 d. Lietuvos Respublikos Seimas priėmė nutarimą Nr. XIII 2471 „Dėl 2021 metų paskelbimo Lietuvos totorių istorijos ir kultūros metais“. Nutarimas priimtas, siekiant pažymėti, kad:
     1. 2021 m. sukanka 700 metų nuo tada, kai didysis kunigaikštis Gediminas pakvietė kaip sąjungininkus (arba pasamdė) totorių karius į pagalbą kovoje prieš kryžiuočius;
     2. totoriai paliko pėdsaką Lietuvos istorijoje, dalyvavo visuose karuose ir sukilimuose, kovodami už Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę;
     3. Lietuvos totorių bendruomenė reikšmingai prisidėjo prie Lietuvos valstybingumo atkūrimo, istorijos ir kultūros, ši bendruomenė savo gyvenimą susiejo su Lietuva ir yra jos istorijos dalis;
ir siekiant paskatinti Lietuvos visuomenę domėtis valstybės praeitimi, jos istorija ir kultūra.

Istorinė, kultūros diplomatija »
1.jpg

Vasario 15 d. Lietuvos Respublikos ambasadoje Baltarusijos Respublikoje susirinkę Minske gyvenantys lietuviai paminėjo Vasario 16- ąją, Lietuvos Valstybės atkūrimo dieną.

Lietuviai Baltarusijoje » Istorinė, kultūros diplomatija » Lietuvos dienų įvykiai »
1.jpg

Vasario 14 d. Lietuvos Respublikos ambasados Baltarusijos Respublikoje laikinoji reikalų patikėtinė Asta Andrijauskienė dalyvavo Vilniaus Universiteto atstovo, istorinio ir portreto žanro meistro Jono Damelio memorialinės lentos atidengimo ceremonijoje.

Lietuviai Baltarusijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
1.jpg

Sausio 22 d. Lietuvos ambasados Baltarusijoje laikinoji reikalų patikėtinė Asta Andrijauskienė ir Lenkijos ambasados Baltarusijoje laikinasis reikalų patikėtinis Marcin Wojciechowski kartu pagerbė 1863 metų sukilimo dalyvių atminimą.

Lietuviai Baltarusijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
5.JPG

Sausio 12 d. Lietuvos ambasadoje Minske paminėtos 30-osios Laisvės gynėjų dienos metinės. Didelis ačiū tiems baltarusiams, kurie kartu su lietuviais stovėjo prie Lietuvos Parlamento 1991 metų sausį, ir tiems, kurie dalyvavo nepriklausomos Lietuvos palaikymo mitinguose Minske. Šiandien mes esame kartu su jumis, bičiuliai baltarusiai. Už jūsų ir mūsų laisvę.

Lietuviai Baltarusijoje » Istorinė, kultūros diplomatija » Lietuvos dienų įvykiai »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata

Captcha