Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »
IMG_9904.jpg

Birželio 27 – liepos 1 dienomis Jungtinių Tautų (JT)  Žmogaus teisių tarybos (ŽTT) darbe dalyvaujanti Lietuva pasisakė dialoguose dėl žmogaus teisių padėties Baltarusijoje, neigiamo dezinformacijos poveikio žmogaus teisėms, smurto prieš moteris ir mergaites klimato kaitos kontekste, augančio skurdo klausimais bei skubiai surengtuose debatuose dėl moterų ir mergaičių padėties Afganistane pasisakė. Šią savaitę surengtas paraštinis renginys klimato kaitos ir neįgaliųjų teisių tema bei neformali diskusija su Rusijos žmogaus teisių gynėjais.

Atstovybių naujienos » Kalbos, pareiškimai »
Road Safety PR.png

Birželio 30 dieną Jungtinių Tautų (JT) Generalinės Asamblėjos  aukšto lygio susitikime dėl pasaulinio eismo saugumo gerinimo Lietuvos nuolatinis atstovas JT ambasadorius Rytis Paulauskas perskaitė bendrą Europos Sąjungos valstybių narių ir dar 17 valstybių (Albanijos, Andoros, Australijos, Gvatemalos, Japonijos, Jungtinės Karalystės, Jungtinių Amerikos Valstijų, Kanados, Kolumbijos, Korėjos Respublikos, Moldovos, Monako, Naujosios Zelandijos, Sakartvelo, San Marino, Šiaurės Makedonijos ir Ukrainos) pareiškimą, kuriame akcentavo, kad Rusijos karinė agresija prieš Ukrainą jau padarė itin neigiamą poveikį ir neleis Ukrainai pasiekti su eismo saugumu susijusių 2030 metų darnaus vystymosi darbotvarkės tikslų.

Situacija Ukrainoje » Atstovybių naujienos »
mk (1).jpeg

Birželio 27-29 dienomis Lietuvos ambasadorius Jungtinėje Karalystėje (JK) Renatas Norkus lankėsi Edinburge, Škotijoje. Vizito metu Edinburge delegacija iškilmingai atidarė pirmąjį Lietuvos Respublikos garbės konsulatą Škotijoje bei susitiko su Škotijos vyriausybės atstovais.

Atstovybių naujienos »
BD6F18A1-DA8F-432C-B910-25DBDB39B92C.jpeg

Birželio 24 dieną Lietuvos ambasadoje Paryžiuje atidaryta fotografo, žurnalisto, LRT bendradarbio Ludo Segers fotografijų paroda „Nuo čia iki Vilniaus“ (pranc. D’ici à Vilnius), kurioje pristatomi fotomeninko objektyvo užfiksuoti įspūdingi Prancūzijos ir Lietuvos miestų ir jų gyventojų vaizdai, tarp kurių – Paryžius, Vilnius, Trakai. 

Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
A.Zykas.jpg

Birželio 24 dieną Lietuvos ambasadorius Japonijoje Aurelijus Zykas įteikė skiriamuosius raštus Japonijos imperatoriui Naruhito.

Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos »
2 (2).jpeg

Birželio 20-24 dienomis Jungtinių Tautų (JT)  Žmogaus teisių tarybos (ŽTT) darbe dalyvaujanti Lietuva pasisakė smurto prieš moteris ir mergaites, teisėjų ir teisininkų nepriklausomumo, teisės į švietimą, klimato kaitos ir migrantų teisių klausimais, įskaitant ir Rusijos agresijos Ukrainoje kontekste bei dalyvavo paraštiniuose renginiuose.
 

Atstovybių naujienos » Kalbos, pareiškimai »
_DSC8339.jpg

Birželio 17 dieną Briuselyje, Belgijoje, Flagey kultūros centre pirmą kartą oficialiai šioje šalyje buvo parodytas režisierės Giedrės Žickytės dokumentinis filmas „Šuolis“. Dideliam būriui žiūrovų filmą pristatė Lietuvos kultūros atašė Europos Sąjungoje (ES) Vida Gražienė, o taip pat Lietuvos ambasadoriai Briuselyje Arnoldas Pranckevičius, Rita Kazragienė ir Deividas Matulionis. Po filmo peržiūros sekė trumpa diskusija su režisiere.

Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
2022-06-14 HRC50.jpg

Birželio 13-16 dienomis Lietuva Jungtinių Tautų (JT)  Žmogaus teisių tarybos (ŽTT) sesijoje didžiausią dėmesį skyrė žmogaus teisių pažeidimams konkrečiose šalyse, ginkluotų konfliktų metu ir teisėms į taikių susirinkimų ir asociacijų laisvę.

Atstovybių naujienos »
2.jpg

Birželio 14 – Gedulo ir vilties – dieną, Lietuvos atstovybės užsienyje paminėjo nuo sovietinių represijų ir trėmimų nukentėjusius lietuvius, latvius ir estus bei dalyvavo kasmetinėje atminties akcijoje „Ištark. Išgirsk. Išsaugok.“, skirtoje lietuvių tautos tremties ir kalinimo istorijai.

Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
103207_df14ed085f4146b7a7c33cbf4034b0ed-2.jpg

Lietuvos ambasada Pietų Afrikos Respublikoje reiškia gilią užuojautą dėl Lietuvos garbės konsulo, Pietų Afrikos Respublikos ir Lietuvos piliečio Ivoro Geoffrey Feinbergo mirties.

Atstovybių naujienos »
1-11-20220602 Lithuanian Embassy Energy Conference Paris 850_7249 Photo  Ludo Segers.jpg

Birželio 2 dieną Lietuvos ambasada Prancūzijoje kartu su Prancūzijoje veikiančiu Rytų Europos regiono ekonomikos tyrimų centru „Eastern Circles“ surengė diskusiją „Europos energetinių prioritetų peržiūra kaip atsakas į Rusijos invaziją Ukrainoje“, kurioje diskutuota apie tai, kokį poveikį Rusijos karas Ukrainoje padarė Europos energetiniam saugumui, kaip jis keičia trumpalaikius ir ilgalaikius energetikos politikos prioritetus, kaip jis paveiks Europos būsimą energijos rūšių derinį, investicijas ir technologijų pasirinkimą.

Atstovybių naujienos »
2022 05 31.jpg

Gegužės 31 dieną Lietuvos ambasada Ispanijoje surengė Lietuvos, kaip patrauklios turizmui šalies pristatymą Madride, kartu su Lietuvos nacionaline turizmo skatinimo agentūra „Keliauk Lietuvoje“ ir skrydžių bendrove „airBaltic“.

Atstovybių naujienos » Ekonominiai santykiai »
IMG_1611.jpeg

Birželio 2 dieną Ženevoje, Šveicarijoje, Pasaulio informacinės visuomenės viršūnių susitikimo forumo metu, įvyko Lietuvos inicijuota diskusija dezinformacijos tema.

Atstovybių naujienos »
DSC_8016.jpg

Birželio 1 dieną Čekijos užsienio reikalų ministerijoje atidaryta paroda „Čekijos ir Baltijos šalių šimtmetis. 1921-2021“, skirta diplomatinių santykių užmezgimo 100-osioms metinėms. Parodą inicijavo Lietuvos, Latvijos ir Estijos ambasados Prahoje, jai oficialią globą suteikė ir atidaryme dalyvavo Čekijos užsienio reikalų ministras Janas Lipavský.

Kultūros renginiai » Atstovybių naujienos »
litaen.jpg

Gegužės 31 dieną Lietuvos ambasadorė Islandijai Asta Radikaitė Reikjavike įteikė skiriamuosius raštus Islandijos prezidentui Gudniui Th. Johanessonui.

Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos »
Daugiau naujienų