Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

G. Landsbergis susitiko su Nepalo ministru: šalis suartina tos pačios vertybės

Sukurta 2024.02.21 / Atnaujinta 2024.02.21 13:01
   G. Landsbergis susitiko su Nepalo ministru: šalis suartina tos pačios vertybės
   G. Landsbergis susitiko su Nepalo ministru: šalis suartina tos pačios vertybės

   Vasario 21 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis saugumo konferencijos „Raisina Dialogue“ paraštėse susitiko su kolega Nepalo ministru Narayan Prakash Saud.

   Susitikimo metu aptartos galimybės plėtoti Lietuvos ir Nepalo dvišalius santykius, ypač ekonomikos, švietimo bei kultūros srityse. Kalbėta apie būtinybę toliau remti Ukrainą bei tarptautinėmis taisyklėmis grindžiamos pasaulio tvarkos svarbą užtikrinant saugumą regione ir pasaulyje.

   „Mūsų šalys remiasi taisyklėmis pagrįsta tarptautine tvarka, siekdamos užtikrinti mūsų žmonių saugumą ir gerovę. Nesvarbu, ar tai būtų Rusijos agresija prieš Ukrainą, konfliktas Artimuosiuose Rytuose, ar būsima krizė, kiekvienas tarptautinės tvarkos pažeidimas turės įtakos mums visiems“, – sakė Lietuvos diplomatijos vadovas.

   G. Landsbergis teigė, kad abi šalys yra suinteresuotos diversifikuoti tiekimo grandines, stiprinti kibernetinį saugumą ir didinti atsparumą hibridinėms grėsmėms.

   „Tiekimo kelių diversifikavimas ir atsparumas hibridinėms grėsmėms tampa kritine sąlyga, užtikrinančia ekonominį stabilumą ir tvarų šalių vystymąsi“, – sakė ministras.

   Lietuvos diplomatijos vadovas taip pat pristatė neseniai priimtą Lietuvos Indijos ir Ramiojo vandenynų regiono strategiją „Už saugesnę, atsparesnę ir ekonominį augimą užtikrinančią ateitį“. Pasak jo, strategijoje nustatomi esminiai Lietuvos veikimo regione interesai, įtvirtinamos prioritetinės veiklos kryptys, viena jų – Nepalas.

   Susitikime taip pat akcentuotas Lietuvos bei Nepalo akademinis bendradarbiavimas, gilus lietuvių ir sanskrito kalbos ryšys.

   Ministras pasidžiaugė nuolat augančiu akademiniu bendradarbiavimu tarp šalių, kurį žymi mokslininkų ir studentų mainai tarp Lietuvos ir Nepalo universitetų.