Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »
013 Viceministras E. Meilūnas susitiko su universitetų rektoriais.JPG

Gegužės 14 dieną užsienio reikalų viceministro Egidijaus Meilūno ir Lietuvos Respublikos Seimo narės, Lietuvos Respublikos Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisijos pirmininkės Dalios Asanavičiūtės kvietimu surengta diskusija su universitetų atstovais, skirta aptarti užsienyje gyvenančių Lietuvos piliečių ir lietuvių kilmės asmenų studijų Lietuvos aukštosiose mokyklose skatinimo galimybes.

Lietuvos diaspora » Naujienos »
1.jpeg

Balandžio 20 dieną Dubajuje, Jungtiniuose Arabų Emyratuose (JAE), vyko pirmasis lietuvių bendruomenės įkurtos lituanistinės mokyklos „Lietuviškas ratelis“ susitikimas, kuriame susirinkusius pasveikino Lietuvos ambasadorius JAE Ramūnas Davidonis.

Atstovybių naujienos » Lietuvos diaspora »
11.jpg

Balandžio 5 dieną užsienio reikalų viceministras Egidijus Meilūnas Tauragės regiono plėtros tarybos kvietimu lankėsi Jurbarke.

Ministerijos naujienos » Lietuvos diaspora »
VCM E. Meilunas.jpg

Kovo 15 dieną Vytauto Didžiojo universiteto Švietimo akademijoje Vilniuje surengtame ketvirtajame Lituanistinio ugdymo forume „Nepažintos lituanistinės mokyklos“ daugiausiai dėmesio skirta strateginiam valstybės ir diasporos siekiui – lituanistinio švietimo diasporoje tvarumo, plėtros ir ryšio su Lietuvą stiprinimui.  

Ministerijos naujienos » Lietuvos diaspora »
20240307_194121~2.jpg

Kovo 7 dieną užsienio reikalų viceministras Egidijus Meilūnas dalyvavo trečiajame Šiaurės Amerikos ir Lietuvos verslo forume, skirtame tolesnei dvišalio ekonominio bendradarbiavimo plėtrai.

Dvišaliai santykiai » Ministerijos naujienos » Atstovybių naujienos » Ekonominiai santykiai » Lietuvos diaspora »
4.jpg

Kovo 7 dieną Lietuvos Ambasadoje Paryžiuje atidaryta kino kūrėjos Aušros Lukošiūnienės paroda „Disonansai: Lietuvos diplomatų politinė egzilė sovietinės okupacijos metu”, dalyvaujant Lietuvos Respublikos Seimo pirmininkei Viktorijai Čmilytė-Nielsen.

Atstovybių naujienos » Lietuvos diaspora » Istorinė, kultūros diplomatija »
mugė.jpg

Kovo 2 dieną gausiai lietuvių gyvenamame Dundalko mieste, Airijoje, surengta jubiliejinė 10-oji „Kaziuko mugė“. Dundalko lietuvių bendruomenės tradiciškai kasmet organizuojamoje mugėje apsilanko keli tūkstančiai lankytojų.

Atstovybių naujienos » Lietuvos diaspora »
20240124_181113a.jpg

Sausio 24 dieną Dubline, Airijos teisės asociacijoje, pagerbtas litvako Michaelio Noyko (Michael Noyk), suvaidinusio svarbų vaidmenį Airijos Nepriklausomybės kovose, atminimas.

Atstovybių naujienos » Lietuvos diaspora »
1.jpeg

Sausio 24 dieną Lietuvos ambasadoje Prancūzijoje surengtas susitikimas su prof. Mūza Rubackyte, kurio metu garsi Lietuvos pianistė pristatė lietuvių ir prancūzų kalbomis išleistą savo knygą „Gimusi po fortepijonu“.

Atstovybių naujienos » Lietuvos diaspora »
G. Landsbergis su Argentinos UR ministre.jpeg

Sausio 17 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis Davose susitiko su Argentinos užsienio reikalų ministre Diana Elena Mondino.

Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla » Lietuvos diaspora »
UŽSIENIO REIKALŲ MINISTERIJA GLOBALIOS LIETUVOS DEPARTAMENTAS (3).png

Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija, atliekanti diasporos politikos koordinavimo funkciją, sausio 2 dieną specialioje interneto svetainėje, telefonu ir elektroniniu paštu pradėjo teikti informaciją grįžtantiems, atvykstantiems ar svarstantiems apie grįžimą Lietuvos diasporos atstovams.

Ministerijos naujienos » Lietuvos diaspora »
410722968_1432441304005854_8015805542441456179_n.jpg

Gruodžio 28 dieną Vilniuje jau dvyliktą kartą vykusioje Globalios Lietuvos apdovanojimų ceremonijoje, užsienio reikalų viceministras Egidijus Meilūnas paskelbė 2023 metų apdovanojimo „Už viso gyvenimo nuopelnus“ laureatą.

Ministerijos naujienos » Lietuvos diaspora »
M5.jpeg

Gruodžio 19 dieną Kyjive Ukrainos lietuvių bendruomenės nariai kartu su Ukrainoje dirbančiais lietuviais ir Lietuvos ambasados darbuotojais susirinko į kalėdinį vakarą.

Situacija Ukrainoje » Atstovybių naujienos » Lietuvos diaspora »

Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija, atliekanti diasporos politikos koordinavimo funkciją,  nuo 2024 m. sausio specialioje interneto svetainėje, telefonu ir elektroniniu paštu teiks informaciją grįžtantiems, atvykstantiems ar svarstantiems apie grįžimą Lietuvos diasporos atstovams. Vieno langelio principu bus konsultuojama svarbiausiais su grįžimu ar atvykimu į Lietuvą gyventi, studijuoti, dirbti susijusiais, verslo kūrimo, socialinės paramos, sveikatos apsaugos ir kitais aktualiais klausimais.

Ministerijos naujienos » Lietuvos diaspora »
bendra.jpg

Gruodžio 10 dieną Lietuvos ambasadoje Airijoje lietuvių bendruomenės vaikai ir paaugliai, jaunieji ateitininkai bandė atsakyti į klausimus, kuo lietuvių tauta yra įdomi kitoms pasaulio tautoms, kuo lietuviai išsiskiria iš kitų, ar ką tik į UNESCO pasaulio nematerialaus paveldo sąrašą įtraukti sodai yra rišami, veriami ar auginami, kas yra nuometas ir kada jis rišamas, kodėl paukščio simbolis yra svarbus lietuvių tautosakoje ir tautodailėje, koks paukštis yra nacionalinis Lietuvos paukštis. Ir dar daug įvairių temų lietuvių jaunimas Airijoje nagrinėjo kartu su viešnia iš Lietuvos edukologe Laimai Kiškiene.

Atstovybių naujienos » Lietuvos diaspora »
Daugiau naujienų