Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Ministras G. Landsbergis dalyvaus ES Užsienio reikalų taryboje

Sukurta 2024.02.18 / Atnaujinta 2024.02.18 14:53

Vasario 19 d. Briuselyje užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvaus Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų taryboje, kurioje numatomos diskusijos apie Rusijos agresiją prieš Ukrainą, padėtį Artimuosiuose Rytuose ir Sahelio regione. 

Artėjant antrosioms plataus masto Rusijos agresijos prieš Ukrainą metinėms, ministrai toliau tarsis dėl ES saugumo įsipareigojimų Ukrainai, įskaitant karinę paramą ir tolesnes sankcijas. Užsienio reikalų taryboje nuotoliniu būdu dalyvaus Ukrainos užsienio reikalų ministras Dmytro Kuleba.

Ministrai aptars situaciją Artimųjų Rytų regione, siekiant užskirti kelią tolesniam konflikto išplitimui regione, diskutuos apie bendradarbiavimą dėl humanitarinės pagalbos Gazai teikimo, jūrinį saugumą ir priemones kovojant su terorizmu. Susitikimo metu bus surengta neformali diskusija su Jungtinių Tautų vyriausiąja Gazos humanitarinės pagalbos ir atstatymo koordinatore Sigrid Kaag.

Ministrai taip pat diskutuos apie situaciją Sahelyje ir ES įsitraukimą regione.

Prieš Užsienio reikalų tarybą Vyriausiojo įgaliotinio Josepo Borrellio kvietimu rengiamas ministrų susitikimas su TATENA generaliniu direktoriumi Rafael Grossi.