Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Užsienio reikalų ministerijos pareiškimas dėl rinkimų į Armėnijos Nacionalinį Susirinkimą

Sukurta 2021.06.21 / Atnaujinta 2021.06.21 15:11

Birželio 20 dieną Armėnijoje įvyko išankstiniai rinkimai į Nacionalinį Susirinkimą. Sveikiname Armėnijos piliečius, pasinaudojusius savo balso teise ir aktyviai dalyvavusius parlamento rinkimuose.

Tarptautinių stebėtojų vertinimu, rinkimai vyko laikantis šalies įstatymų ir atitiko pagrindinius demokratijos standartus, jų rezultatai atspindi demokratiškai išreikštą Armėnijos žmonių politinę valią ir nekelia abejonių. Šie rinkimai taip pat buvo labai konkurencingi - juose dalyvavo rekordinis skaičius partijų ir aljansų.

Rinkėjų aktyvumas (49,4 proc.) parodė, kad nepaisant sudėtingos pokario situacijos, Armėnijos žmonėms rūpi šalies demokratinė ateitis. Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija pasirengusi tęsti bendradarbiavimą su naują mandatą gausiančia Armėnijos Respublikos Vyriausybe.

Tvirtai tikime, kad Armėnija toliau žengs reformų keliu, kurdama modernią ir demokratinę valstybę, glaudžiai bendradarbiaujančią su Europos Sąjunga ir jos valstybėmis narėmis. Savo ruožtu, Lietuva pasirengusi toliau stiprinti politinę ir praktinę paramą šalyje vykstantiems demokratiniams pokyčiams, kurie prisidės prie Armėnijos stiprėjimo, jos visuomenės vienybės bei gerovės užtikrinimo.