Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »
DSC_6198.jpg

Minint antrąsias Baltarusijos žmonių taikių protestų prieš suklastotus Baltarusijos prezidento rinkimus metines, rugpjūčio 8 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis susitiko su Baltarusijos demokratinių jėgų lydere Sviatlana Cichanouskaja ir kitais Baltarusijos pilietinės visuomenės ir opozicijos režimui atstovais.

Užsienio reikalų ministro veikla »
3.png

Atsižvelgdami į greitai besikeičiančią saugumo situaciją, tiksliname rekomendacijas dėl kelionių į Izraelį ir Palestiną. Lietuvos piliečiai raginami įvertinti kelionių į Izraelį ir Palestiną būtinumą. Piliečiai taip pat raginami susilaikyti nuo kelionių į tam tikras teritorijas: Gazos ruožą, pietų ir centrinį Izraelį, taip pat į Tel Avivo ir Jeruzalės metropolines zonas dėl nestabilios saugumo situacijos ir galimų tolesnių raketų atakų prieš Izraelį. Atkreipiame dėmesį, kad saugumo padėtis Izraelyje ir Palestinoje greitai kinta, informacija apie padėtį bus reguliariai peržiūrima ir atnaujinama.

Konsulinės naujienos »
DSC_3042.jpg

Rugpjūčio 4 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis atsisveikino su kadenciją baigiančiu Izraelio ambasadoriumi Lietuvai Yossef Levy.

Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla »
DSC_1742.jpg

Rugpjūčio 2 dieną Vilniuje, Vašingtono aikštėje vyko Lietuvos ir Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) diplomatinių santykių šimtmečio šventė.

Dvišaliai santykiai » Kultūros renginiai » Ministerijos naujienos »
Sumner Welles Save the date.png

Rugpjūčio 2 dieną Vilniuje, Vašingtono aikštėje, vyks Lietuvos ir Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) diplomatinių santykių šimtmečio šventė. Ši šventė skirta padėkoti mūsų sąjungininkei JAV, niekada nepripažinusiai Baltijos šalių okupacijos ir visada rėmusiai Lietuvą kovoje už laisvę ir integraciją į NATO.

Dvišaliai santykiai » Kultūros renginiai » Ministerijos naujienos »
IMG_4453.jpg

Liepos 30 dieną Rusnėje šios salos bendruomenei įteiktas apdovanojimas „Už nuopelnus Indijos ir Lietuvos draugystei“,  apdovanojimą atsiėmė bendruomenės pirmininkas Saulius Bukantas ir seniūnė Dalia Drobnienė.

Kultūros renginiai »

Lietuvos užsienio reikalų ministerija, siekdama prisidėti prie tarptautinės bendruomenės pastangų sušvelninti besitęsiančios Rusijos agresijos Ukrainoje pasekmes ir padėti karo aukoms, skyrė 200 tūkstančių eurų Tarptautinio Raudonojo Kryžiaus komiteto (TRKK) humanitarinei veiklai Ukrainoje.

Ministerijos naujienos »

Minėdami „Liublino trikampio“ ‒ trišalio Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos politinio, ekonominio ir socialinio bendradarbiavimo iniciatyvos ‒ antrąsias metines,

Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos » Kalbos, pareiškimai »
DSC_0776.jpg

Liepos 26 dieną užsienio reikalų viceministras Raimundas Karoblis susitiko su Vokietijos federalinio Parlamento (Bundestago) Krikščionių demokratų sąjungos/Krikščionių socialinė sąjungos (CDU/CSU) frakcijos atsakingu atstovu Užsienio reikalų komitete Roderichu Kiesewetteriu. Susitikimo metu aptartos NATO sprendimų įgyvendinimo, po NATO viršūnių susitikimo Madride, Rusijos karo Ukrainoje bei Europos Sąjungos sankcijų Rusijai temos.

Dvišaliai santykiai » Ministerijos naujienos »
DSC_0746.jpg

Liepos 26 dieną užsienio reikalų viceministras Raimundas Karoblis susitiko su  Prancūzijos Nacionalinės Asamblėjos Užsienio reikalų ir Europos reikalų komiteto nariu Frederic Petit.

Dvišaliai santykiai » Ministerijos naujienos »
DSC_0727.jpg

Liepos 26 dieną užsienio reikalų viceministras Raimundas Karoblis susitiko su kadenciją baigiančia Nyderlandų ambasadore Lietuvai Bonnie Horbach.

Ministerijos naujienos »
PINO salėje.jpg

Liepos 22 dieną baigėsi Ženevoje, Šveicarijoje, vykusi Pasaulio intelektinės nuosavybės organizacijos (PINO) 63-ioji Generalinė asamblėja, kurios metu priimti reikšmingi sprendimai dėl daugelį metų neišsprendžiamų teisėkūros darbotvarkės klausimų – Dizaino teisės sutarties ir Sutarties dėl intelektinės nuosavybės ir genetinių išteklių bei su jais susijusių tradicinių žinių apsaugos. PINO valstybės narės sutarė, kad diplomatinės konferencijos šių daugiašalių sutarčių priėmimui bus sušauktos ne vėliau kaip 2024 metais.

Atstovybių naujienos »
Random 1.jpg

Liepos 21 dieną formaliai patvirtintas naujas Europos Sąjungos (ES) sankcijų rinkinys, į kurį įtrauktas Rusijos aukso importo draudimas, vienas didžiausių Rusijos bankų „Sberbank“ bei pratęsiamas visų iki šiol priimtų sankcijų galiojimas 6 mėnesiams.

Ministerijos naujienos »

Liepos 22 dieną Stambule, Turkijoje, Ukraina, Turkija ir Jungtinės Tautos pasirašė susitarimą dėl grūdų išvežimo iš Ukrainos uostų sąlygų. Tokį pat susitarimą su Turkija ir Jungtinėmis Tautomis pasirašė ir Rusija. Susitarimais nustatyta, kaip vyks grūdų, jau kelis mėnesius užstrigusių Ukrainos uostose dėl Rusijos vykdytos blokados, išgabenimas. 

Situacija Ukrainoje » Užsienio reikalų ministro veikla »
JAV2.jpg

Liepos 20 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis telefonu kalbėjosi su Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) Valstybės sekretoriumi Antony Blinkenu.

Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla »
Daugiau naujienų