Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »
DSC_3243.jpg

Vasario 2 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis priėmė praėjusiais metais Lietuvoje misiją pradėjusią Sakartvelo ambasadorę Salomę Shapakidzę.

Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla »
DSC_3110.jpg

Vasario 1 dieną užsienio reikalų viceministras Egidijus Meilūnas susitiko su Pasaulio lietuvių bendruomenės (PLB) pirmininke Dalia Henke, PLB pirmininko pavaduotoju, Sporto komisijos pirmininku Laurynu Misevičiumi ir naująja PLB atstove Lietuvoje Skirma Kondratas.

Ministerijos naujienos »
DSC_3212.jpg

Vasario 2 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis susitiko su naujuoju Korėjos Respublikos ambasadoriumi Lietuvai Lim Hoon-Min. Susitikimo metu buvo aptarti stiprėjantys Lietuvos ir Korėjos Respublikos dvišaliai santykiai, jų tolesnės plėtros perspektyvos bei bendradarbiavimas tarptautinėse organizacijose.

Dvišaliai santykiai » Naujienos »

Vasario 1 dieną ESBO Saugumo bendradarbiavimo forumo posėdyje Lietuvos ambasadorius Vaidotas Verba, kalbėdamas trijų Baltijos šalių vardu, išreiškė visišką nepasitikėjimą Baltarusijos teiginiais, kad ši yra suinteresuota konfliktus spręsti nekarinėmis priemonėmis. „Baltarusija tiek prieš metus, tiek dabar aktyviai remia Rusijos karinę agresiją prieš Ukrainą, tokiais veiksmais pati pažeisdama JT Chartiją, tarptautinę teisę ir pamatinius ESBO principus“, – pabrėžė ambasadorius V. Verba.

Atstovybių naujienos »
eeeee.jpg

Vasario 1 dieną Lietuvos užsienio reikalų viceministrė Jovita Neliupšienė kartu su Estijos užsienio reikalų valstybės sekretoriaus pavaduotoja politikos reikalams Kyllike Sillaste-Elling kalbėjo apie bendradarbiavimą teikiant paramą Ukrainai, šalies atstatymo ir integracijos į ES procesus. Politinių konsultacijų metu aptarti regioniniai infrastruktūros ir energetikos projektai, NATO darbotvarkė, įskaitant pasirengimą Vilniuje vyksiančiam viršūnių susitikimui.

Dvišaliai santykiai » Naujienos »
Capture.JPG

Antradienį Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis Rygoje vykusiame Baltijos šalių ir Lenkijos užsienio reikalų ministrų susitikime teigė, kad gilesnis šalių bendradarbiavimas kuria naują saugumo architektūrą Rytiniame flange.

Naujienos » Kalbos, pareiškimai »
AZ20230131a.jpg

Sausio 31 dieną Užsienio reikalų ministerijoje lankėsi Azerbaidžano valstybinio komiteto diasporai  ir šios šalies užsienio reikalų ministerijos delegacija, kuri atvyko į Lietuvą pagal Tarptautinio migracijos politikos plėtros centro finansuojamą projektą.

Dvišaliai santykiai »
1.jpg

Po sėkmingo Lietuvos Respublikos ambasados Graikijoje ir Atėnų miesto savivaldybės bendradarbiavimo, Atėnų mero Kosto Bakoyiannio sprendimu hibridiniu būdu veikiančiai lituanistinei kūrybinei mokyklai „Giliukai“ gyvų susitikimų organizavimui buvo skirtos patalpos vienoje iš  Atėnuose veikiančių gimnazijų.

Atstovybių naujienos »

Sausio 31 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis lankysis Rygoje, kur susitiks su Estijos užsienio reikalų ministru Urmu Reinsalu, Latvijos užsienio reikalų ministru Edgaru Rinkevičiumi ir Lenkijos užsienio reikalų ministru Zbigniewu Rau.

Situacija Ukrainoje » Daugiašaliai santykiai »
Kinija5.jpg

Sausio 27 dieną Pasaulio prekybos organizacijos (PPO) Ginčų sprendimo tarybos posėdyje pritarta Europos Sąjungos (ES) prašymui įsteigti arbitrų kolegiją dėl Kinijos neteisėto ekonominio spaudimo Lietuvai ir visai ES. Arbitrų kolegijos steigimas yra antrasis PPO bylinėjimosi proceso etapas, kurio metu trys nepriklausomi prekybos teisės ekspertai įvertina, ar PPO narės taikomos priemonės atitinka PPO teisės normas.

Ministerijos naujienos » Naujienos »
1.jpg

Sausio 27–29 dienomis Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ vykstančioje tarptautinėje turizmo, kelionių ir aktyvaus laisvalaikio parodoje „Adventur 2023“ Lietuvos užsienio reikalų ministerija pristato mobiliąją programėlę Keliauk saugiai.

Ministerijos naujienos »
WEB BANERIS KARUSELĖ TITULINIS PSL 1040x540.jpg

Sausio 27 dieną kartu su visu pasauliu minėdami Tarptautinę Holokausto aukų atminimo dieną, reiškiame nuoširdžią pagarbą milijonams žydų, kurie neteko savo gyvybių per Holokaustą Antrojo pasaulinio karo metais. Tarp jų ir dviem šimtams tūkstančių Lietuvos  piliečių.

Naujienos »
Vilnius-Tughlaqabad Contemporaries Walk_Delhi_2.jpg

Sausio 25 dieną Lietuvos ambasada Indijoje su draugais ir partneriais minėjo Lietuvos sostinės Vilniaus 700-ųjų metų jubiliejaus šventę. Šia proga bendradarbiai ir kolegos  buvo pakviesti ne tik į istorinį pasivaikščiojimą po Tuglakabadą, 3-ąjį istorinį Delio miestą, Vilniaus amžininką, bet ir į įsivaizduojamą pasivaikščiojimą po Vilnių, esantį už 5000 kilometrų.

Atstovybių naujienos »
1.jpg

Sausio 27 dieną Fukujamos mieste Japonijoje (Hirošimos prefektūra) Lietuvos Respublikos ambasados Japonijoje ir Lietuvos generalinio garbės konsulo Fukujamoje Shigehiro Komaru iniciatyva surengtas atminimo renginys, skirtas paminėti Tarptautinę Holokausto aukų atminimo dieną.

Atstovybių naujienos »
Diasporos pritraukimas i darbo rinka_bendra.jpg

Užsienio reikalų viceministras Egidijus Meilūnas sausio 26 dieną dalyvavo Lietuvos Respublikos (LR) Seime vykusioje diskusijoje „Lietuvos diasporos pritraukimas į Lietuvos darbo rinką“, kurią organizavo Seimo narė, LR Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisijos pirmininkė Dalia Asanavičiūtė. Renginyje taip pat dalyvavo Ekonomikos ir inovacijų ministerijos, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, Užimtumo tarnybos, Lietuvos verslo ir darbdavių organizacijų, Migracijos informacijos centro „Renkuosi Lietuvą“ atstovai.

Naujienos »
Daugiau naujienų