Temos Žymėti visus

Skelbimai Spausdinti RSS

Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija skelbia skubią žurnalisto atranką į Europos Tarybos (toliau - ET) spaudos tarnybos finansuojamą mokymosi vizitą 2024 m. balandžio mėn

Sukurta 2024.04.03 / Atnaujinta 2024.04.09 18:33

Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija skelbia skubią žurnalisto atranką į Europos Tarybos (toliau - ET) spaudos tarnybos finansuojamą mokymosi vizitą 2024 m. balandžio mėn. (apie 15-19 d.) į Strasbūrą (Prancūzija), kuris suteikia galimybę sekti Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjos (Toliau – ETPA) debatus ir susitikti su ET aukšto lygio atstovais, parlamentarais ar ekspertais, susipažinti su VIP asmenų vizitais. Žurnalisto mokymosi vizito tikslas - pasiruošti informuoti apie Lietuvos Respublikos pirmininkavimą Europos Tarybos Ministrų komitetui (toliau – ETMK), vyksiančiam 2024 m. gegužės 17 d. – lapkričio 13 d., ir minėtu laikotarpiu vyksiančius įvairūs Lietuvos pirmininkavimo renginius Vilniuje ir Strasbūre (Prancūzija) bei kitas pirmininkavimo aktualijas.

Žurnalistas, pretenduojantis į ET finansuojamą žurnalisto mokymosi vizitą, turi atitikti šiuos reikalavimus:

1) gerai mokėti valstybinę lietuvių kalbą;

2) mokėti ne mažiau kaip vieną iš Europos Tarybos oficialių kalbų –  anglų arba prancūzų – ne žemesniu kaip įgudusio vartotojo (C1) lygiu, antros ET oficialios kalbos žinojimas yra privalumas;

3) ne mažesnė nei 1 metų žurnalisto darbo patirtis, pageidautina šiose srityse: tarptautiniai santykiai, tarptautinės organizacijos, užsienio politika, žmogau teisės.

Atrinktas žurnalistas įsipareigotų dalyvauti ET mokymosi vizite, pagal galimybes padaryti interviu su ET atstovais, pavyzdžiui ET Generaline Sekretore, Ministrų Komiteto pirmininke, ETPA atstovais, Lietuvos delegacija ETPA, bei glaudžiai bendradarbiauti informuojant apie  Lietuvos pirmininkavimo ETMK svarbiausius įvykius ir aktualijas Strasbūre ir Vilniuje, pvz. Lietuvos pirmininkavimo ETMK perėmimas Strasbūre gegužes 17 d.

Pretendentus prašome iki balandžio 12 d. el. paštu [email protected] atsiųsti laisvos formos motyvacinį laiką, gyvenimo aprašymą, žurnalisto pažymėjimo kopiją, viešosios informacijos rengėjo ir (ar) skleidėjo pavadinimą, paso ar kito galiojančio kelionės dokumento kopiją, nuotrauką, per paskutinius 12 mėnesių parengtų publikacijų ir (ar) reportažų apie Lietuvos Respubliką sąrašą arba apžvalgą, arba jų kopijas.