KAUNO MUZIKINIO TEATRO DIENA BALTARUSIJOJE
Gegužės mėnesio „Lietuvos dienų“ renginiai Baltarusijoje baigti dviem Kauno muzikinio teatro pasirodymais. Gegužės 26 dieną, minint Gervėčių Bažnyčios 110-metį, bažnyčioje atliktos L.van Bethoveno mišios C-dur. Mišias atliko teatro choras ir orkestras, solistai Rita Preikšaitė, Nomeda Vilkanauskaitė, Mindaugas Zimkus ir Tomas Ladiga, dirigentas Jonas Janulevičius.
Tos pačios dienos vakare teatras Baltarusijos valstybiniame muzikiniame teatre pristatė šokio spektaklį „Dulkių spindesys“. Spektaklis „Dulkių spindesys" - vienas populiariausių ir daugiausiai žiūrovų dėmesio sulaukęs teatro repertuaro pastatymų. Spektaklio idėja kilo žinomiems Kauno valstybinio muzikinio teatro baleto trupės artistams - Dainiui Bervingiui (baleto trupės vadovas) ir Gintarui Visockui, jie yra libreto autoriai bei choreografai. Į pagalbą šokėjai pasikvietė puikiai akademinės muzikos visuomenei pažįstamą kompozitorių, dainininką, prodiuserį Liną Adomaitį, scenografiją ir kostiumus spektakliui sukūrė dailininkė Marija Rubavičiūtė. Viena stipriausių profesionalų kūrybinė grupė sudarė galimybę atsirasti išskirtinio lengvumo kupinam spektakliui, kuris pirmą kartą buvo pristatytas ir Baltarusijos žiūrovams.