*alt_site_homepage_image*
lt
ru by

Naujienos

RSS

MINSKE ĮVYKO TARPTAUTINĖ ŠIUOLAIKINĖS DAILĖS BIENALĖ „COLORFEST“

2008 m. birželio 17 d. Baltarusijos Nacionalinėje bibliotekoje atidaryta I-oji Minsko tarptautinė šiuolaikinės dailės bienalė „COLORFEST“. Lietuvą atstovavo Aleksandro Vozbino, Augustino Savicko, Raimundo Savicko, Audriaus Gražio ir Lino Liansbergio darbai.

Projekte pristatyti 41 autoriaus 142 dailės kūriniai iš 11 pasaulio šalių: Baltarusijos, Lietuvos, Estijos, Ukrainos, Moldovos, Gruzijos, Armėnijos, Italijos, Didžiosios Britanijos, Kanados ir Vokietijos.

Iš penkių įteiktų I laipsnio diplomų du atiteko Lietuvos dailininkams Aleksandrui Vozbinui ir Augustinui Savickui. Iš trijų specialių diplomų „už aukštą atlikimo techniką“ vienas  įteiktas Audriui Gražiui. Parodos atidarymo metu taip pat įteikti  šeši II laipsnio ir trys specialūs diplomai „už originalų plastinį sprendimą“.

Parodos atidaryme dalyvavęs nacionalinis parodos kuratorius A. Vozbinas pasidžiaugė tarptautinės komisijos aukštu lietuvių darbų įvertinimu, besiplečiančiais kultūriniais ryšiais su kaimynine šalimi bei produktyviu bendradarbiavimu su Lietuvos Respublikos ambasada.

Paroda iki rugpjūčio pradžios bus eksponuojama keturiose bibliotekos galerijose „Artium“, „Rakurs“, „Labirint“ bei „Mobilnaja“.

Parodą, padedant dalyvavusių šalių atstovybėms, organizavo Baltarusijos nacionalinė biblioteka.

Šiais metais Lietuvos dailininkai jau ne pirmą kartą Minsko tarptautinėse dailės parodose įvertinami diplomais. 2008 m. balandžio 24 d. Baltarusijos Nacionalinėje bibliotekoje vykusioje I-oje Minsko tarptautinėje grafikos darbų parodoje „Art-linija“ M. M. Danio kompiuterinė grafika „Vandenų žvilgsniai“ laimėjo specialųjį diplomą už „aukštą atlikimo techniką“,  J. Gerlikaitės  skaitmeninė grafika „Meditacija VII“ ir T. Gindrėno linoraižinys „S.R.“ laimėjo I-ojo laipsnio diplomus.