*alt_site_homepage_image*
lt
ru by

Naujienos

RSS

Rimdžiūnuose paminėtos K. Donelaičio metinės

Lapkričio 21 d. Lietuvių kultūros ir informacijos centras, Gervėčių krašto lietuvių bendruomenė, Rimdžiūnų vidurinė mokykla lietuvių mokomąja kalba kartu su Lietuvos Respublikos ambasada Rimdžiūnuose (Astravo rajone) surengė vakarą, skirtą Kristijono Donelaičio 300-sioms gimimo metinėms paminėti.

Lietuvos Respublikos ambasadorius Evaldas Ignatavičius pasidžiaugė, kad K.Donelaičio vardas skamba Baltarusijoje nuo pat metų pradžios. Poema „Metai“ savo tematika artima ir gerai suprantama baltarusių skaitytojui, išaugusiam panašioje žemdirbiškos kultūros tradicijoje ir daugiatautėje aplinkoje. Ambasadorius priminė, kad 2015 m. bus pažymėti Mykolo Kleopo Oginskio vardu, tad šio iškilaus valstybės ir visuomenės veikėjo 250-ųjų gimimo metinių jubiliejų, taipogi įtrauktą į UNESCO kalendorių, būtų gražu paminėti ir Gervėčių krašte.

Vakaro metu Rimdžiūnų vidurinės mokyklos moksleiviai skaitė K. Donelaičio kūrybą bei  kitų lietuvių autorių jam skirtas eiles, krašto senolės stebino gražia vietos tarme atliekamomis dainomis. Šventėje dalyvavo ir bendruomenę sveikino vietos valdžios atstovai.