RUGĖJO 2 D. RIMDŽIŪNŲ VIDURINĖJE MOKYKLOJE VYKO MOKSLO METŲ PRADŽIOS ŠVENTĖ
Rugsėjo 2 d. Ambasadorius Evaldas Ignatavičius dalyvavo mokslo metų atidaryme vienoje iš Baltarusijos lietuviškųjų salelių Gardino srities Astravo rajone - Rimdžiūnų vidurinėje bendrojo lavinimo mokykloje lietuvių mokomąją kalba.
Sveikindamas moksleivius bei pedagogus mokslo metų pradžios proga, E.Ignatavičius perskaitė Lietuvos Respublikos ministro pirmininko Algirdo Butkevičiaus šventinį kreipimąsi, įteikė mokyklos pirmokėliams simbolinius Lietuvos pirmoko pasus. Mokyklos mokytojams ir mokiniams padėkota už jų prasmingą veiklą, puoselėjant šio krašto lietuvybės tradicijas ir tiesiant tiltus tarp lietuvių ir baltarusių tautų. Pabrėždamas svarbiausius šių metų įvykius - Lietuvos pirmininkavimą Europos Sąjungoje bei 1863 metų sukilimo jubiliejų – Ambasadorius Užsienio reikalų ministerijos vardu perdavė mokiniams ir mokytojams su šiais įvykiais susijusius suvenyrus bei mokamąją medžiagą.
Šiais mokslo metais Rimdžiūnų mokykla galimybę mokytis lietuvių kalba suteiks 69 Baltarusijos lietuvių vaikams, čia mokslams ruošiasi ir 18 ikimokyklinukų.