*alt_site_homepage_image*
lt
ru by

Naujienos

RSS

RUGSĖJO 4 D. BALTARUSIJOS VALSTYBINIAME MAKSIMO TANKO VARDO PEDAGOGINIAME UNIVERSITETE ATIDARYTA PIRMOJI LIETUVIŲ KALBOS MOKYKLA SUAUGUSIEMS

Rugsėjo 4 d. Ambasadorius Evaldas Ignatavičius dalyvavo pirmosios lietuvių kalbos mokyklos suaugusiems atidaryme Baltarusijos valstybinio Maksimo Tanko vardo pedagoginio universiteto Lituanistikos centre.

 

 

Ambasadorius pasveikino Minsko lietuvių bendruomenę “Vytis” ir Universiteto vadovus įkūrus dar vieną lietuvybės centrą Baltarusijoje, o visus besidominčius lietuvių kalba - su atsiradusia galimybe Minske šios kalbos mokytis ir suaugusiems žmonėms. Vaikai lietuvių kalbos ambasados patalpose mokomi jau nuo šių metų balandžio mėnesio.

Lietuvių kalbos mokykla atidaryta Minsko lietuvių bendruomenės “Vytis” iniciatyva, padedant Lietuvos Respublikos ambasadai Baltarusijoje ir bendradarbiaujant su Baltarusijos valstybiniu pedagoginiu universitetu. Kartą per savaitę, savaitgaliais, joje lietuvių kalbos mokysis 32 mokiniai nuo 18 iki 60 metų amžiaus. Užsiėmimams vadovaus Lituanistikos centro vedėja Rima Radygina.

Šventiniame mokyklos atidarymo renginyje taip pat dalyvavo Lietuvos Edukologijos universiteto docentas daktaras Vidas Valskys, universiteto rektorius Piotras Kucharčikas, universiteto dekanas Vasilijus Staričionok, Minsko lietuvių bendruomenės “Vytis” pirmininkas Alfridas Keršys, kiti bendruomenės nariai.