TARPTAUTINĖS EKSPEDICIJOS NERIES UPE STARTAS
Birželio 5 d. Kameno miestelyje (Minsko sritis) startavo Lietuvos ir Baltarusijos istorikų, kraštotyrininkų geografų ir keliautojų ekspedicija. Ekspedicija skirta didžiausios XIX a. geografinės kelionės buvusios Lietuvos didžiosios kunigaikštystės teritorijoje – grafo Konstantino Tiškevičiaus ekspedicijos Neries (Baltarusijoje – Vilijos) upe 150 metų sukakčiai paminėti.
Ekspediciją iškilmingai išlydėjo Lietuvos Respublikos ambasados Baltarusijoje diplomatai, Vilniaus savivaldybės bei Baltarusijos Minsko srities ir Vileikos rajono vietos valdžios atstovai.Planuojama, kad birželio 5d. prasidėjusi ekspedicija Lietuvos teritoriją pasieks birželio 17 d., birželio 22-24 dienomis vyks renginiai Vilniuje, o ekspedicija baigsis liepos 2 d. Kaune. Jos metu bus pakartotas 1857 m. grafo K.Tiškevičiaus ekspedicijos maršrutas, atliekami palyginamieji geografijos, istorijos ir etnokultūros tyrimai, vyks susitikimai su vietos gyventojais bei valdžios atstovais.
1857 metais įvykusios kelionės metu K.Tiškevičius pirmasis iš mokslo pasaulio atstovų aplankė, išmatavo ir aprašė Neries aukštupį – pirmuosius 77 upės kilometrus. Pirmą kartą kompleksiškai (geografijos, istorijos, etnografijos požiūriu) buvo ištirta visa Neries upė ir ekspedicijos rezultatai 1871 m. (jau po autoriaus mirties) paskelbti atskira knyga „Neris ir jos krantai”. Knyga priklauso Europos mokslo istorijos aukso fondui. Daugiau apie ekspediciją galima sužinoti interneto svetainėje: www.nerimi.lt



